یکشنبه 26 خرداد 1398 - 12 شوال 1440 - 16 ژوئن 2019
صفحه اصلي/اخبار فناوري


 
 


 


 


 
خروجي RSS

جاسوسی سایبری رژیم صهیونیستی از فعالان حقوق بشر

جاسوسي سايبري رژيم صهيونيستي از فعالان حقوق بشر

طبق اعلام سازمان عفو بين الملل يک نرم افزار جاسوسي متعلق به رژيم صهيونيستي فعالان حقوق بشر و برخي مقامات خاورميانه را هدف گرفته است.

به گزارش خبرگزاري مهر به نقل از آسوشيتدپرس، سازمان عفو بين الملل اعلام کرده يکي از کارمندانش هدف نرم افزار جاسوسي نظارتي ساخت رژيم صهيونيستي بوده است.  

به گفته اين سازمان، رژيم صهيونيستي هر روز براي جاسوسي از فعالان حقوق بشر و مقامات دولتي در خاورميانه و سراسر دنيا از فناوريهاي بيشتري استفاده مي کند.

سازمان عفو بين الملل در يک گزارش ۲۰ صفحه اي اشاره کرده که هکري در اوايل ماه ژوئن سعي کرده به اطلاعات موبايل يکي از کارمندان آن دست يابد. اين هکر با ارسال پيامي درباره تظاهرات جلوي سفارت عربستان سعودي در واشنگتن موبايل او را هدف گرفته است.

از سوي ديگر اين سازمان اعلام کرد لينک آلوده به ويروس به يک شبکه متعلق به گروه NSO مربوط بوده است. NSO يک شرکت نظارتي رژيم صهيونيستي است که تا به حال چند بار تلاش کرد با ورود غير قانوني به دستگاه هاي ديجيتال در کمپين هاي مختلف دخالت کند.

جاشوا فرانکو مدير بخش فناوري و حقوق بشر سازمان عفو بين الملل در اين باره مي گويد: حاميان حقوق بشر هر روز با اين موضوع دست و پنجه نرم مي کنند.

NSO در يک بيانيه رسمي اعلام کرده محصول اين شرکت در تحقيقات و جهت جلوگيري از جنايت و تروريسم ارائه شده و اين اتهامات نادرست است.

اين درحالي است که سازمان نظارت اينترنت Citizen Lab که طي دو سال گذشته فعاليت هاي NSO را دنبال مي کند نيز اتهامات درباره نرم افزار جاسوسي NSO را تاييد کرده است.

طبق گزارش Citizen Lab که به تازگي منتشر شده، اين سازمان تا به حال ۱۷۵ نفر را شناسايي کرده که هدف نرم افزار جاسوسي NSO بوده اند. همچنين اين سازمان نشانه هايي از روش هاي مشابه هک در قطر يا عربستان سعودي را نيز کشف کرده است. اين روند نشان مي دهد نرم افزار جاسوسي رژيم صهيونيستي در حوزه خليج فارس نيز استفاده شده است.

تعداد بازديد:162 آخرين تغييرات:97/05/11
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر