یکشنبه 11 خرداد 1399 - 8 شوال 1441 - 31 مي 2020
صفحه اصلي/سياسي و اقتصادي


 
 


 


 


 
 
خروجي RSS

اتصال سامانه گمرک به وزارت بهداشت/ترخیص فوری دارو و تجهیزات پزشکی

رئيس گمرک ايران خبر داد؛

اتصال سامانه گمرک به وزارت بهداشت/ترخيص فوري دارو و تجهيزات پزشکي

رئيس کل گمرک گفت: با توجه به اتصال سامانه گمرک و وزارت بهداشت، دارو و مواد اوليه دارو به محض ورود ترخيص شده و بدون معطلي از هواپيما يا کاميون به دست شرکت ها و توليد کنندگان دارو مي رسد.

به گزارش خبرگزاري مهر به نقل از گمرک جمهوري اسلامي ايران، فرود عسگري در مراسم امضاي تفاهم نامه همکاري بين وزارت بهداشت و گمرک جمهوري اسلامي ايران، با بيان اين که گمرک، در هر شرايطي خود را همواره در کنار وزارت بهداشت قرار داده است، اظهار داشت: گمرک جمهوري اسلامي از قابليت هايي که قوانين و مقررات در مورد کالاهاي سلامت محور در اختيار اين دستگاه قرار داده، حداکثر استفاده را خواهد برد.

رييس کل گمرک ايران با اشاره به اتصال سامانه گمرک و سامانه وزارت بهداشت، افزود: اميدوارم بتوانيم با کمک اين سامانه ها، دارو، تجهيزات پزشکي و مواد اوليه دارويي، ملزومات پزشکي و کالاهاي سلامت محور را با حداقل زمان و با کمترين ايستايي و با سرعت از گمرک زميني، دريايي و هوايي ترخيص کنيم.

عسگري افزود: در شرايط فعلي کشور، همه مديران گمرک کشور براساس حساسيتي که درخصوص دارو و تجهيزات پزشکي وجود دارد، توجيه شده اند تا نسبت به ترخيص کالاهاي سلامت محور حساسيت بيشتري داشته باشند.

رييس کل گمرک ايران با تاکيد بر ضرورت تسريع در ترخيص کالاهاي سلامت محور به خصوص دارو وتجهيزات پزشکي از گمرک، گفت: درصدد هستيم تا با ايجاد تسهيلاتي در گمرک، کالا و مواد اوليه دارو به محض ورود ترخيص شده و به دست شرکت ها و يا توليد کنندگان دارو برسد. 

وي با اشاره به اينکه قبل از ورود کالا به کشور، صاحبان کارخانجات واحدهاي توليد دارو مي توانند در سيستم گمرک اطلاعات کالا را ثبت کنند، تصريح کرد: اين مساله باعث مي شود تا ترخيص کالاي مورد نظر با معطلي روبرو نشود و با حداقل ايستايي کالايشان ترخيص شود.

عسگري افزود: همچنين تسهيلاتي براي مسافريني که دارو برايشان تجويز شده است در نظر گرفته شده است.وي در پايان خاطرنشان کرد: تمام همکاران ما در گمرک قول مي دهند که اجازه ندهند دارو و تجهيزات پزشکي در گمرک هاي کشور رسوب کرده و دير ترخيص شوند و به دليل حساسيت دارو و تجهيزات پزشکي شخصا بر روند انجام ترخيص اين کالاها نظارت مي کنم.

تعداد بازديد:319 آخرين تغييرات:97/05/11
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر