یکشنبه 26 خرداد 1398 - 12 شوال 1440 - 16 ژوئن 2019
صفحه اصلي/اجتماعي(جوانان، خانواده، بانوان و...)

تشکیل کمیته‌ای برای بررسی مقررات اعزام فرهنگیان به خارج از کشور

اولادقباد به مهر خبر داد:

تشکيل کميته‌اي براي بررسي مقررات اعزام فرهنگيان به خارج از کشور

عضو کميسيون آموزش مجلس از تشکيل کميته اي براي تهيه گزارش ماده ۲۳۶ آيين نامه از مقررات مرتبط با اعزام فرهنگيان به خارج از کشور خبر داد.

فريده اولادقباد، عضو کميسيون آموزش و تحقيقات مجلس شوراي اسلامي در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به تشکيل کميته اي براي بررسي مقررات مرتبط با اعزام فرهنگيان به خارج از کشور طبق ماده ۲۳۶ آيين نامه داخلي گفت: در اين راستا کميته اي تشکيل شده است، بازديدي از مرکز امور بين الملل و مدارس خارج از کشور و نحوه برگزاري و انجام مصاحبه از فرهنگياني که در سراسر کشور برگزيده شدند، داشته ايم.

نماينده مردم تهران در مجلس ادامه داد:  کميته بررسي مقررات مرتبط با اعزام فرهنگيان به خارج از کشور طبق ماده ۲۳۶ آيين نامه داخلي شامل آقايان ابطحي، سليمي، بيرانوند، کوچکي نژاد، ميرزاده و بنده است.

عضو فراکسيون اميد مجلس در تشريح محورهاي گزارش ماده ۲۳۶ از عملکرد کميته اعزام فرهنگيان گفت: ۱.تغييرات در پرداخت حقوق و مزاياي فرهنگيان خارج از کشور است؛ ۲.چگونگي پرداخت حقوق و مزاياي و فوق العاده اشتغال فرهنگيان اعزامي در مقايسه با ساير نهادها؛ ۳. شيوه انتخاب فرهنگيان و نحوه گزينش آنان براي مدارس خارج از کشور؛ ۴. نحوه انتصابات در مدارس خارج از کشور و سرپرستي هاي مربوطه.

عضو کميسيون آموزش و تحقيقات مجلس ادامه داد: همکاران زيادي به ما مراجعه کرده اند و نکاتي را در مورد اين اعزام ها به ويژه در محور اول مطرح مي کردند، لذا مقرر شد بر حسب وظيفه نظارتي، اين کميته تشکيل شده و بازديد ميداني داشته باشد. مستنداتي را در خصوص نحوه جذب دريافت کرده ايم که پس از بررسي گزارش ارائه خواهيم داد.

وي اظهارداشت: مدارس جمهوري اسلامي در خارج از کشور شامل ۶ منطقه سرپرستي و سه حوزه تک کشوري هستند. حوزه هاي سرپرستي همانند ادارات و مناطق آموزش و پرورش داخل کشور بوده يا برابر مصوبه هيات وزيران عمل مي کنند.

عضو کميسيون آموزش و تحقيقات فهرست مراکز سرپرستي ايران در خارج از کشور را تشريح کرد و گفت: حوزه هاي سرپرستي جمهوري اسلامي ايران در امارات، شبه قاره هند مستقر در پاکستان، سوريه و لبنان و اردن مستقر در سوريه، کويت، قطر و بحرين مستقر در قطر، ترکيه و کشورهاي مشترک المنافع و قفقاز مستقر در ترکيه، مستقر است.

اولادقباد ادامه داد: حوزه هاي تک کشوري شامل بخش سه حوزه خاورميانه و آفريقا، اروپا، آمريکا و کانادا، حوزه آسياي جنوب شرقي است.

وي تصريح کرد: با توجه به گزارشي که مرکز امور بين الملل مدارس خارج از کشور به ما ارائه داده است، در حال حاضر جمهوري اسلامي ايران در ۶۰ کشور و ۱۱۱ مدرسه خدمات آموزشي و تربيتي به دانش آموزان ارائه مي دهد که اين دانش آموزان شامل فرزندان کارگزاران و ماموران نظام، ايرانيان مقيم و ديگر اتباع خارجي علاقه مند به تحصيل در مدارس ايراني هستند.

تعداد بازديد:150 آخرين تغييرات:97/05/13
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر