شنبه 29 تير 1398 - 17 ذي القعده 1440 - 20 ژولاي 2019
صفحه اصلي/كودك و نوجوان

بی‌خبری مطلق از تصویب اساسنامه مجمع ملی جوانان

در گفتگو با مهر عنوان شد؛

بي‌خبري مطلق از تصويب اساسنامه مجمع ملي جوانان

عضو مجمع نمايندگان سازمانهاي مردم نهاد خوزستان از عدم تصويب اساسنامه مجمع ملي جوانان در دولت انتقاد کرد و گفت: اقدامات معاونت جوانان همانند آمپولي شده که اثر درماني ندارد.

سعيد نوروزي پور در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به رونمايي اساسنامه مجمع ملي سازمانهاي مردم نهاد جوانان در بهمن ماه ۹۶ افزود: اين اساسنامه محصول کار جمعي نمايندگان سازمان هاي مردم نهاد سراسر کشور بود اما متاسفانه تا امروز براي تصويب آن در دولت اقدام موثري انجام نشده است.

وي ادامه داد: براي تهيه اين اساسنامه اقدامات خوبي هم از سوي سمن‌ها و هم از سوي معاونت جوانان وزارت ورزش و جوانان انجام شد اما به دليل عدم پيگيري‌هاي بعدي اين اساسنامه بي نتيجه مانده و سازمانهاي مردم نهاد از مزاياي آن برخوردار نشده اند.

عضو مجمع نمايندگان سازمانهاي مردم نهاد خوزستان با بيان اينکه قرار بود اين اساسنامه با امضاي رئيس جمهور رسمي و نهايي شود، تاکيد کرد: به طور قطع اگر رئيس جمهور اين اساسنامه را تاييد و ابلاغ مي کرد نقش بسيار زيادي در قدرت گرفتن سمنها براي پيگيري مطالباتشان داشت اما بعد از آن اعلام شد که وزارت کشور مي تواند اساسنامه را تاييد کند که اين اقدام هم هنوز رخ نداده است. 

نوروزي پور با اشاره به گذشت ۷ ماه از تاييد اساسنامه مجمع ملي سازمانهاي مردم نهاد از سوي نمايندگان سمنها در شيراز تاکيد کرد: معاونت جوانان وزارت ورزش در دوره جديد خود شعارهاي خوبي را ارائه داد و در بعضي موارد هم فعاليتهاي خوبي آغاز شد اما به دليل پيگيري نشدن مسائل، بسياري از آنها بي نتيجه مانده و همين موجب سرخوردگي جوانان شده است.

وي گفت: يکي ديگر از مواردي که با تبليغات بسيار در رسانه ها همراه شد موضوع گذران خدمت سربازي اعضاي سمنهاي جوانان در سازمان مردم نهاد بود که علي رغم چندين بار اعلام رسمي در رسانه ها هنوز اجرايي نشده و سرنوشت آن هم مشخص نيست. فعاليتهاي سازمان ملي جوانان در دوره جديد همانند آمپولي شده که تزريق مي شود اما نتيجه دهي لازم را ندارد. با طرح اين مساله در رسانه ها بسياري از جوانان مشمول خدمت سربازي به اين طرح اميدوار بودند اما هنوز از اجرايي شدن آن خبري نيست.

وي عدم تحقق احياي سازمان ملي جوانان را يکي از وعده هاي اجرا نشده معاونت جوانان دانست و گفت: البته در اين مورد هم مانند ديگر اقدامات، فعاليتهايي انجام شد اما در هر صورت مجلس شوراي اسلامي با تفکيک وزارتخانه موافقت نکرد؛ اين در حالي است که يکي از ملزومات براي تحقق اهداف و مطالبات جوانان برخورداري از يک دستگاه مستقل ويزه جوانان است تا بتوانند حف خود را به گوش مسئولان عالي رتبه نظام برسانند. 

تعداد بازديد:233 آخرين تغييرات:97/05/13
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر