شنبه 29 تير 1398 - 17 ذي القعده 1440 - 20 ژولاي 2019
صفحه اصلي/اخبار فناوري

اعضای کمیته دموکرات آمریکا از خرید گوشی چینی منع شدند

به دليل احتمال جاسوسي؛

اعضاي کميته دموکرات آمريکا از خريد گوشي چيني منع شدند

کميته ملي دموکراتيک که تشکيلات کليدي سياسي حزب دموکرات آمريکا محسوب مي شود، به دموکرات ها هشدار داد که از استفاده از توليدات دو شرکت چيني هواوي و زد تي اي جدا خودداري کنند.

به گزارش خبرگزاري مهر به نقل از ورج، اعلام عمومي اين هشدار پس از آن رخ داد که يکي از سازمان هاي همکار با کميته مذکور از قصد خود براي خريد گوشي هاي تلفن همراه ساخت شرکت زد تي اي براي اعضايش خبر داد.

باب برد مدير امور امنيتي کميته ملي دموکراتيک آمريکا در اين مورد گفته است: بسيار مهم است که اعضاي حزب دموکرات و کارکنان وابسته به آن از خريد توليدات دو شرکت هواوي و زد تي اي خودداري کنند؛ حتي اگر خريد اين گوشي ها کم هزينه يا رايگان باشد.

وي با ارسال يادداشتي داخلي در اين زمينه افزوده که وابستگان به حزب دموکرات نبايد از توليدات شرکت هاي چيني براي پيشبرد امور شخصي يا حرفه اي به هيچ وجه استفاده کنند.

پيش از اين دولت امريکا هم خواستار عدم استفاده از توليدات دو شرکت هواوي و زد تي اي به علت تهديدات امنيتي ناشي از استفاده از آنها در امريکا شده بود. در ماه فوريه هم سيا، آژانس امنيت ملي آمريکا و اف بي آي از امکان جاسوسي دولت چين با استفاده از گوشي هاي توليدي زد تي اي و هواوي خبر داده بودند. در همين حال هر دو شرکت اتهامات وارد شده به خود را در اين زمينه تکذيب کرده اند.

تعداد بازديد:192 آخرين تغييرات:97/05/14
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر