شنبه 29 تير 1398 - 17 ذي القعده 1440 - 20 ژولاي 2019
صفحه اصلي/قرآن

ثبت طرح لیگ حافظان قرآن در فهرست آثار ادبی و هنری وزارت ارشاد

ثبت طرح ليگ حافظان قرآن در فهرست آثار ادبي و هنري وزارت ارشاد

طرح ليگ حافظان قرآن در فهرست آثار ادبي و هنري وزارت ارشاد از سوي موسسه قرآني فتوت ثبت شد.


به گزارش خبرنگار مهر ؛ طرح ليگ حافظان قرآن کريم ويژه جامعه ورزشي کشور، پس از پيگيري‌هاي فراوان سيده کلثوم حسيني، ايده پرداز طرح ليگ حافظان قرآن کريم، در فهرست آثار ادبي و هنري وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي ثبت شد.

سيده کلثوم حسيني، مدير موسسه قرآني فتوت و مربي تکواندوي  ضمن بيان اين مطلب عنوان کرد: ليگ حافظان قرآن کريم برگزاري مسابقات با شيوه اي خاص و جديد است که از اين پس و با اين شماره ثبتي که منظور شده، اگر سازمان وارگاني تمايل به برگزاري ليگ داشته باشد حتماً بايد از بنده تأييديه دريافت کند.

وي افزود: ما موفق شديم اين طرح را در فدراسيون تکواندو نيز به ثبت برسانيم و اکنون شاهديم که ليگي حافظاني که تنها در محدوده استان مازندران اجرا مي‌شد، تبديل به مصوبه و برنانه اصلي فدراسيون تکواندوي کشور شده است.

حسيني در ادامه گفت: اين طرح به اذعان مسئولين استان، در شناسايي استعدادها و معرفي نخبگان قرآني به بدنه قرآني و ورزشي کشور بسيار مفيد بوده، با اجراي ليگ حافظان، ما شاهد پيشرفت روزافزون تکواندوکاران، داوران و حتي مربياني هستيم که انگيره ادامه مسير و درخشش در رشته‌هاي قرآني روزبه روز در وجودشان بيشتر مي‌شود.

مديرعامل موسسه فتوت مازندران از رايزني براي برگزاري ليگ حافظان در ساير کشورهاي اسلامي خبر داد و گفت: اميدواريم که بتوانيم از طريق روابط بين الملل، اين طرح را به ساير کشورهاي اسلامي اشاعه دهيم و سفير قرآني و ورزشي کشورمان در سراسر دنيا باشيم. به هر حال رايزني‌هايي با چندين کشور صورت گرفته و سال آينده شاهد برپايي اين ليگ در خارج از ايران نيز خواهيم بود.

تعداد بازديد:208 آخرين تغييرات:97/05/16
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر