پنج شنبه 30 خرداد 1398 - 16 شوال 1440 - 20 ژوئن 2019
صفحه اصلي/دين و انديشه

پنجمین کارگاه ارتقاء کاتبان و مدرسان قرآن کریم برگزار شد

مهدي بابايي خبر داد؛

پنجمين کارگاه ارتقاء کاتبان و مدرسان قرآن کريم برگزار شد

مهدي بابايي مدير اجرايي دارالکتابه از برگزاري پنجمين کارگاه ارتقاء کاتبان و مدرسان قرآن کريم به همت مرکز طبع و نشر قرآن کريم دارالکتابه خبرداد.

مهدي بابايي مدير اجرايي دارالکتابه مرکز طبع و نشر قرآن و کريم در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص فعاليت هاي اين مرکز گفت: پنجمين کارگاه ارتقاء کاتبان و مدرسان قرآن کريم به همت مرکز طبع و نشر قرآن کريم دارالکتابه در سالن حضرت خديجه سلام‌الله عليها کتابخانه حرم مطهر برگزار شد.

وي ادامه داد: در اين نشست سي نفر از اساتيد و کاتبان نسخ نويس دارالکتابه شرکت داشتند که در سه بخش اجرا شد.

بابايي افزود: بخش اول با حضور استاد مهدي سيف مقوله قرائت و کتابت و مفاهيم آيات از سوره مبارکه تکوير و ارتباط با اينها بيان شد همچنين تلاوت سوره توسط استاد ابوالقاسم انجام شد.

مدير اجرايي دارالکتابه با اشاره به سخنان حجت‌الاسلام والمسلمين اسماعيل محمدي کرمانشاهي مدير کتابخانه و موزه حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه سلام‌الله عليها به جمع آوري قرآن‌هاي چاپي در اين کتابخانه اظهار کرد: کتابت‌هاي مختلف در اين گنجينه ارزشمند موجود است به همين علت اين گنجينه مورد استقبال علاقه‌مندان و صاحب نظران قرار گرفته است.

 بابايي تصريح کرد: اعضاي اين نشست به دنبال تجلي قرآن کريم در سطح ملي و بين‌المللي هستند که اين کار بزرگ يک توفيق الهي است؛ اگر هنرمندي معاني قرآن کريم را در خط متجلي کند به قله‌هاي رفيع هنر رسيده است.

در پايان بخش دوم جلسه با نکاتي در خصوص کتابت در معرض  بحث و بررسي و نقد قرار گرفت و سپس زيارت و پذيرايي و در بعد از ظهر بازديد از نسخه هاي خطي آستان حضرت معصومه (ع) با حضور نسخ نويسان انجام شد.

تعداد بازديد:171 آخرين تغييرات:97/05/16
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر