پنج شنبه 30 خرداد 1398 - 16 شوال 1440 - 20 ژوئن 2019
صفحه اصلي/اخبار فناوري

وزارت ارتباطات نقشی در فعالیت تلگرام طلایی و هاتگرام ندارد

نجفي خوشرودي به نقل از آذري جهرمي در نشست کميسيون امنيت:

وزارت ارتباطات نقشي در فعاليت تلگرام طلايي و هاتگرام ندارد

سخنگوي کميسيون امنيت ملي در تشريح نشست کميسيون متبوع خود گفت: به گفته وزير ارتباطات طي ۶ ماه اخير، ۲۵ ميليون حمله سايبري و ۶۵۰ مورد نفوذ توسط ۹۰۰ هزار مهاجم عليه کشورمان گزارش شده است.

به گزارش خبرگزاري مهر به نقل از خانه ملت، علي نجفي خوشرودي در تشريح نشست امروز (سه شنبه، ۱۶ مردادماه) کميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس شوراي اسلامي، اظهار داشت: در اين جلسه سوال نصرالله پژمانفر نماينده مشهد از آذري جهرمي وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات با اين موضوع که با توجه به دستور قضايي صادر شده مبني بر اعمال مسدودسازي (فيلترينگ) اپليکيشن‌ تلگرام از تاريخ ۱۰/۲/۹۷، علت دور زدن مسدودسازي تلگرام توسط نرم افزارهاي داخلي همچون هاتگرام و طلگرام (تلگرام طلايي) چيست، مطرح شد.

مرکز ملي فضاي مجازي مسئول فعاليت هاتگرام و تلگرام طلايي

نماينده مردم بابل در مجلس شوراي اسلامي در ادامه با اشاره به پاسخ وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات در خصوص پوسته‌هاي غيررسمي تلگرام گفت: تصميم‌گيري در خصوص فعاليت يا ادامه آن يا ممانعت از آن در مرکز ملي فضاي مجازي صورت مي‌پذيرد و طبيعتا وزارت ارتباطات و فناوري اطلاعات، نقشي در تصميم‌گيري آن ندارد.

وي افزود: در نهايت نماينده سوال کننده از پاسخ وزير قانع نشد و سوال به صحن مجلس شوراي اسلامي ارجاع شد.

۲۵ ميليون حمله سايبري و ۶۵۰ مورد نفوذ طي ۶ ماه اخير

نجفي خوشرودي در ادامه تصريح کرد: در ادامه جلسه کميسيون با حضور آذري جهرمي، به بررسي موضوع امنيت در فضاي مجازي و اقدامات صورت گرفته در جهت بومي سازي شبکه‌هاي پيام‌رسان داخلي پرداختيم و وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات و همکاران وي گزارشي از اقدامات و برنامه‌هاي آن وزارت در حوزه‌هاي مربوطه از قبيل تقويت شبکه ملي اطلاعات و کاهش آسيب‌پذيري و مقابله با تهديدات در فضاي مجازي ارائه کردند.

اين نماينده مردم در مجلس دهم ادامه داد: وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات از شناسايي ۲۵ ميليون حمله سايبري و ۶۵۰ مورد نفوذ طي شش ماه گذشته توسط بيش از ۹۰۰ هزار مهاجم عليه کشورمان خبر داد.

تشريح نقش وزارت ارتباطات در تصويب سند شوراي عالي فضاي مجازي در حمايت از پيام‌رسان‌هاي داخلي

وي افزود: تشريح اقدامات وزارت ارتباطات و فناوري اطلاعات در راستاي سند مصوب شوراي عالي فضاي مجازي در حمايت از پيام‌رسان‌هاي داخلي، ساماندهي سيم کارت‌هاي تلفن همراه، اينترنت کودکان و نوجوانان و غيره از ديگر موارد مطروحه از سوي آقاي آذري جهرمي بوده است.

سخنگوي کميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس شوراي اسلامي در پايان با بيان اينکه در ادامه اعضاي کميسيون نقطه نظرات خود پيرامون موارد فوق الذکر را مطرح کردند، خاطرنشان کرد: اهميت حمايت مؤثرتر از پيام رسان‌هاي داخلي، ضرورت تقويت سرويس و خدمات پيام رسان‌هاي داخلي، مديريت و نه تحديد خدمات اطلاع‌رساني و غيره از موارد مطروح شده از سوي نمايندگان عضو کميسيون بوده است.

تعداد بازديد:156 آخرين تغييرات:97/05/17
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر