پنج شنبه 30 خرداد 1398 - 16 شوال 1440 - 20 ژوئن 2019
صفحه اصلي/اخبار استان


 
 


 


 


 
خروجي RSS

کارگروه ویژه ای برای بررسی مشکلات اصحاب رسانه ایجاد شود

استاندار سيستان و بلوچستان:

کارگروه ويژه اي براي بررسي مشکلات اصحاب رسانه ايجاد شود

زاهدان - استاندار سيستان و بلوچستان تشکيل کارگروه ويژه اي براي بررسي و رفع مسائل و مشکلات اصحاب رسانه استان را خواستار شد.

به گزارش خبرنگار مهر، سيد دانيال محبي ظهر امروز در ديدار با اصحاب رسانه و جمعي از خبرنگاران سيستان و بلوچستان که به مناسبت روز خبرنگار در استانداري برگزار شد، با تبريک هفدهم مردادماه روز خبرنگار و گراميداشت ياد و خاطره شهداي خبرنگار اظهار داشت: خبرنگاران در برابر جامعه مسئوليت دارند و بايد خبر آنان در عين ساده‌نويسي، موثر و روشنگر باشد.

وي با بيان اينکه انتشار اخبار خوب اميد و آرامش را به جامعه هديه مي کند و انتشار اخبار بد جامعه را دچار نااميدي و تنش مي سازد، تصريح کرد: به تصوير کشاندن واقعيت ها بايد دغدغه خبرنگاران باشد و رسالت خبرنگاري، آنان را در مسير روشنگري و حقيقت جويي قرار دهد.

استاندار سيستان و بلوچستان با ذکر اين مطلب که انتقاد منصفانه راهگشاي مشکلات است، ادامه داد: نقد بايد سازنده و همراه با پيشنهاد و راهکار مناسب باشد.

محبي با اشاره به درخواست ها و مشکلات خبرنگاران، تشکيل کارگروه ويژه براي بررسي و رفع مسائل و مشکلات اصحاب رسانه استان سيستان و بلوچستان را خواستار شد.

وي همچنين از پيگيري براي راه اندازي رشته ارتباطات در يکي از دانشگاه هاي استان سيستان و بلوچستان خبر داد.

استاندار سيستان و بلوچستان در بخش ديگري از سخنان خود گفت: سيستان و بلوچستان در مسير توسعه و بالندگي است و خبرنگاران بايد با معرفي ظرفيت‌ها و استعدادها و تغيير نگاه هاي منفي به استان، در مسير توسعه آن قلم بزنند.

محبي افزود: برخي مسائل اجتماعي و بروز مشکلات در استان، مانند برخي بيماري هاي ژنتيکي، به دليل عدم آگاهي جامعه رخ مي دهد که اين موضوع ضرورت توجه و تلاش خبرنگاران را براي اطلاع رساني بيشتر مي کند.

همچنين در ابتداي اين جلسه هم تعدادي از خبرنگاران به بيان ديدگاه ها و نظرات خود پيرامون مسائل استان پرداختند و با بيان برخي مشکلات پيش روي اصحاب رسانه از جمله بيمه، رفع مشکلات جامعه رسانه‌اي استان را خواستار شدند.

گفتني است، در پايان اين جلسه «علي اصغر افتاده» به عنوان مشاور استاندار در امور اطلاع‌رساني و تنوير افکار عمومي معرفي شد.

تعداد بازديد:143 آخرين تغييرات:97/05/18
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر