شنبه 29 تير 1398 - 17 ذي القعده 1440 - 20 ژولاي 2019
صفحه اصلي/اخبار استان


 
 


 


 


 
خروجي RSS

کاهش قابل توجه هزینه واردات کالاهای اساسی از طریق بندر چابهار

در گفتگو با مهر عنوان شد:

کاهش قابل توجه هزينه واردات کالاهاي اساسي از طريق بندر چابهار

چابهار - معاون اداره کل بنادر و دريانوردي سيستان و بلوچستان گفت: امکان پهلوگيري و تخليه کشتي هاي حامل کالاهاي اساسي مورد نياز کشور در بندر چابهار فراهم شده است.

حسين شهدادي در گفت گو با خبرنگار مهر، اظهار داشت: با زيرساخت هاي ايجاد شده در بندر چابهار و پيگيري هاي وزارت راه و شهرسازي، سازمان بنادر و دريانوردي و مساعدت شوراي عالي ترابري وزارت راه و شهرسازي امکان پهلوگيري و تخليه کشتي هاي حامل کالاهاي اساسي مورد نياز کشور در بندر چابهار فراهم شده است.

معاون بندري و اقتصادي اداره کل بنادر و دريانوردي سيستان و بلوچستان افزود: ميزان جمعيت استان هاي شرقي و جنوب شرقي کشور حدود ۲۰ درصد از جمعيت کل کشور است و همچنين حدود ۱۹ درصد از واحدهاي توليدي گوشت سفيد، تخم مرغ و دامپروري کشور در اين استان ها در حال فعاليت هستند که اکثر نهاده هاي مورد نياز اين واحدهاي توليدي از خارج کشور تأمين مي شود.

وي با اشاره به واردات ساليانه ۱۲ ميليون تن کالاي اساسي و غلات از قبيل ذرت، سويا، روغن خوراکي، جو و گندم اظهار داشت: پيش از اين کالاي مورد نياز استان هاي شرقي و جنوب شرقي با طي مسافت ۷۷۰ مايل دريايي در ساير بنادر جنوبي کشور تخليه مي شد که مسافت زميني حمل شده به مراکز استان هاي مذکور به طور متوسط ۲۶۵ کيلومتر نسبت به فاصله چابهار تا اين مراکز بيشتر است.

شهدادي تصريح کرد: در صورت اختصاص ۲۰ درصد از تخليه کالاهاي اساسي به بندر چابهار هزينه تمام شده واردات کالاهاي اساسي مورد نياز اقشار مختلف جامعه براي استان هاي شرقي و جنوب شرق کاهش قابل توجهي خواهد داشت.

تعداد بازديد:169 آخرين تغييرات:97/05/18
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر