پنج شنبه 2 اسفند 1397 - 16 جمادي الثاني 1440 - 21 فوريه 2019
صفحه اصلي/ورزشي


 
 


 


 


 
خروجي RSS

تمام شرایط برای حضور کاروان ایران در اندونزی مهیاست

نصرالله سجادي:

تمام شرايط براي حضور کاروان ايران در اندونزي مهياست

به گفته سرپرست کاروان ورزش ايران در بازي‎هاي آسيايي و با توجه به اقدامات انجام شده، تمام شرايط لازم براي حضور بي دغدغه اين کاروان در اندونزي مهيا است.

به گزارش خبرگزاري مهر و به نقل از روابط عمومي کميته ملي المپيک، نصرالله سجادي سرپرست کاروان ورزشي اعزامي کشورمان به بازيهاي آسيايي جاکارتا که هفته گذشته و به منظور ثبت نام نهايي کاروان ايران راهي جاکارتا شده بود طي صحبت هايي به تشريح اقدامات انجام شده در طول يک هفته گذشته پرداخت. 

وي با اشاره به جلسه ثبت نام نهايي کاروان اظهار داشت: همانند تمام بازيها ما از ۶ ماه قبل پروسه ثبت نام رشته هاي اعزامي را با نهايت ظرفيت شروع کرديم بدين شکل که مثلا براي رشته اي مثل فوتبال حدود ۱۰۰ نفر ثبت نام شدند تا در نهايت فدراسيون و کادر فني در زمان  مقرر و پيش از اعزام از بين اين تعداد به ترکيب نهايي برسند.

سرپرست کاروان ورزش ايران ادامه داد: در نشست نهايي ثبت نام که چهار روز بطول انجاميد، توانستيم براي آخرين بار مشخصات تک تک اعضاي کاروان را چه از لحاظ بيوگرافي و چه فني به ترتيبي که مشخص شود فرد اعزامي براي اعزام، ورود، اسکان، تمرين و مسابقه در رشته و وزن مورد نظر هيچ مشکلي ندارد، بررسي نموده و نهايي کنيم.

سجادي تصريح کرد: به جز ثبت نام مي بايست در ۱۲ آيتم ديگر هماهنگي و جلسات انجام مي شد که خوشبختانه طبق برنامه ريزي در تمامي نشستهاي تخصصي همچون اسکان، تغذيه، حمل و نقل، امنيت، فني و .... شرکت کرديم.

سجادي در خصوص آماده شدن دهکده بازيها اظهار داشت: خوشبختانه عليرغم تاخير چند روزه دهکده بازيها به عنوان محل اسکان ورزشکاران و کادر فني بالاخره آماده شد و ساختمانهاي مربوط به هر کشور تحويل سرپرست کاروانها گرديد. امکانات دهکده هم همانند تمام بازيها از استاندارد تعريف شده خارج نيست و حداقل نيازها براي ورزشکاران تامين شده است.

وي ياد آور شد: برخلاف تصور افرادي که براي اولين بار در بازيها شرکت مي کنند در اطاق ورزشکاران خبري از امکانات ويژه که در هتل ها مشاهده مي شود نيست. استاندارد اطاق دهکده بازيها به سرويس بهداشتي، تخت و يک کمد و يک ست مبل خلاصه مي شود تا ورزشکار از اين اطاق فقط و فقط براي استراحت استفاده کند. امکانات سرگرمي و رفاهي در محلي ويژه و براي همه شرکت کنندگان در بازيها وجود داشته و دارد.

سرپرست کاروان ورزشي کشورمان در خصوص تغذيه ورزشکاران و منوي رستوران دهکده گفت:طبق بازديدي که از رستوران دهکده داشتم بايد گفت رستوران از وسعت و امکاناتي خوب برخوردار است تا ورزشکاران بدون اتلاف وقت بيش از حد، بتوانند منوي مورد نظر خود را تهيه و مجددا به محل اسکان يا تمرين خود بازگردند. طبق برنامه ريزي صورت گرفته غذاهاي بين المللي ، شرق آسيا، خاور ميانه و انواع فست فودها(پاستا، پيتزا و ...)  بهمراه ميوه ، نوشيدني ، کيک و انواع شيريني براي ورزشکاران در نظر گرفته شده تا مشکل خاصي نداشته باشند.

سجادي وضعيت ترانسپورت و حمل و نقل بازيها را نيز خوب ارزيابي کرد و گفت: خوشبختانه مسئولين ستاد برگزاري طبق وعده اي که داده بودند مسيرهاي ويژه و لاين مخصوص سرويسهاي حمل و نقل ورزشکاران از دهکده به تمامي سالنهاي ورزشي و تمريني را در نظر گرفته اند تا با توجه به ترافيک شديد جاکارتا، ورزشکاران در حداقل زمان ممکن به مقاصد خود برسند. تنها مشکل موجود تصميم ميزبان بر اسکان تيم دوچرخه سواري کوهستان در هکده بازيهاست که اين موضوع خارج از هماهنگي با ما انجام شده است.

وي در ادامه افزود: مقرر بود اين تيم در حومه جاکارتا و نزديک محل برگزاري مسابقاتش اسکان يابد اما متاسفانه ميزبان اصرار دارد تا تمام ورزشکاران شرکت کننده اين رشته در هکده اصلي يعني در جاکارتا ساکن شوند. اين بدان معني است که ورزشکاران براي حضور در تمرين و مسابقه حدود ۳ تا ۴ ساعت مسير  را  بايد طي کنند و بازگردند که براي اين رفع اين مشکل خودمان اقدام کرديم و در نزديکي محل برگزاري مسابقات برايشان هتل در نظر گرفتيم.

سرپرست کاروان کشورمان در ادامه به ورود تيمهاي هندبال و فوتبال اشاره کرد و گفت: خوشبختانه اين دو تيم پس از پشت سر گذاشتن ديدارهاي تدارکاتي و اردوي مشترک در مالزي و چين وارد محل اسکان خود شدند تا بعد از تمرين و هماهنگ شدن با شرايط آب و هوايي محل مسابقات در اولين ديدار خود که ۲۴ مرداد برگزار مي شود به ميدان بروند. ساير تيمها نيز طبق برنامه پروازي تعريف شده در ۲۰ گروه پروازي وارد دهکده خواهند شد و سپس با هماهنگي اعضاي کادر سرپرستي در سه منطقه جاکارتا، حومه و پالمبانگ اسکان مي يابند.

سجادي در پايان با تاکيد بر رعايت  نظم و انضباط تيمي گفت: تنها نکته اي که بايد بدان تاکيد کنم اينست که سرپرستان تيمهاي حتما به نکاتي که در نشست هاي تخصصي اعلام داشتيم توجه و آن را به کادر فني و قهرمانان عزيز انتقال داده که عدم توجه به اين موضوع مي تواند اثرات جبران ناپذيري براي ورزشکاران و همراهانشان بهمراه داشته باشد.

تعداد بازديد:84 آخرين تغييرات:97/05/21
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر