چهارشنبه 21 آذر 1397 - 4 ربيع الثاني 1440 - 12 دسامبر 2018
صفحه اصلي/قرآن

برگزاری نمایشگاه قرآن کریم در مدینه منوره

برگزاري نمايشگاه قرآن کريم در مدينه منوره

نمايشگاه قرآن کريم به منظور نمايش عظمت کتاب خداوند متعال و اهميت شناخت تاريخ قرآن کريم و آشنايي زائران حرم نبوي با محتواي دقيق اين کتاب آسماني، در مدينه منوره برگزار شده است.

به گزارش خبرگزاري مهر، رجاء بن عايش الجهني ، مدير نمايشگاه قرآن کريم مدينه منوره، گفت: اين نمايشگاه از ساعت ۹ صبح تا ۲ بعدازظهر و همچنين پس از نماز عصر تا ساعت ۹ شب پذيراي علاقمندان است.
 
وي افزود: بروشورهاي اين نمايشگاه براي آشنايي زائران با محتويات نمايشگاه، به زبان هاي عربي، انگليسي، اردو، فرانسوي، اندونزيايي، ترکي و هوسايي ترجمه شده است.
 
وي خاطرنشان کرد: در اين نمايشگاه علاوه بر استفاده از تکنولوژي براي نشان دادن عظمت کتاب خداوند متعال، کتاب هايي در مورد تاريخ قرآن کريم و همچنين نسخه هاي خطي قرآن و ابزار کتابت قرآن کريم به اضافه خوشنويسي ها و تصاوير قديمي و جديد از اين کتاب آسماني به نمايش گذاشته شده است.
 
به گفته مدير نمايشگاه قرآن مدينه، چند نسخه خطي ويژه از قرآن کريم در اين نمايشگاه به نمايش گذاشته شده است که زائران مي توانند براي اولين بار آنها را مشاهده کنند. همچنين پرده کعبه که در ۱۴۰ سال پيش بافته شده است، براي نمايش عموم ارائه شده است.

تعداد بازديد:80 آخرين تغييرات:97/05/21
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر