چهارشنبه 22 مرداد 1399 - 22 ذي الحجه 1441 - 12 آگوست 2020
صفحه اصلي/ايران و جهان


 
 


 


 


 
 
خروجي RSS

حمایت «کرزای» از برگزاری نشست صلح مسکو

حمايت «کرزاي» از برگزاري نشست صلح مسکو

رئيس جمهوري پيشين افغانستان در ديدار با سفير روسيه در اين کشور از برگزاري نشست صلح مسکو حمايت کرد.

به گزارش خبرگزاري مهر به نقل از اسپوتنيک، دفتر مطبوعاتي «حامد کرزاي» رئيس جمهوري پيشين افغانستان اعلام کرد که کرزاي با «الکساندر مانتسکي» سفير روسيه در افغانستان در دفتر کارش، ملاقات کرده است.

در اين ملاقات سفير روسيه اطلاعاتي را در مورد برگزاري کنفرانس مسکو در ارتباط با روند صلح افغانستان و تقويت همکاري‌هاي منطقه اي و بين‌المللي به رئيس جمهوري پيشين افغانستان ارائه کرد.

کرزاي نيز به نوبه خود از ابتکار روسيه براي برقراري صلح در افغانستان حمايت و قدرداني کرد و گفت تنها راه براي نجات افغانستان از حالات اسفناک کنوني، مذاکرات ميان طرف هاي افغانستاني و تجديد فضاي همکاري هاي منطقه اي و جهاني است.

گفتني است که قرار است روسيه در تاريخ ۴ سپتامبر (۱۳ شهريور) ميزبان نشستي در مورد صلح افغانستان در مسکو باشد. در اين نشست از نمايندگان دولت افغانستان و آمريکا و گروه طالبان دعوت شده است. اما دولت افغانستان و آمريکا اين دعوت را نپذيرفته و اعلام کرده اند که نمايندگان خود را به نشست مسکو نخواهند فرستاد.

اما بعضي از کارشناسان مسائل سياسي اين نشست را مهم خوانده و اعلام کردند که دولت افغانستان مي‌توانست در نشست مسکو  به تمام کشورهاي منطقه که نقش موثري در روند صلح و جنگ افغانستان دارند گوشزد کند که از رشد گروه داعش در افغانستان نگران نباشند و از روند صلح افغانستان حمايت قاطع و همه جانبه کنند.

تعداد بازديد:380 آخرين تغييرات:97/06/05
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر