چهارشنبه 22 مرداد 1399 - 22 ذي الحجه 1441 - 12 آگوست 2020
صفحه اصلي/اخبار فناوري

شبکه ربات های کارگر نیروی کار آتی جهان را تشکیل می دهند

شبکه ربات هاي کارگر نيروي کار آتي جهان را تشکيل مي دهند

شرکت ال جي در کنار عرضه محصولات الکترونيک فوق دقيق در انديشه راه اندازي شبکه اي از ربات هاست که در آينده بخش زيادي از نيروي کار دنيا را به خود اختصاص خواهند داد.

به گزارش خبرگزاري مهر به نقل از تک رادار، ال جي در سال هاي اخير سرمايه گذاري گسترده اي براي توليد ربات هاي مختلف به عمل آورده و درصدد ارتقاي هوش مصنوعي آنها به منظور افزايش نقش آفريني اين رباتهاست.

يکي از ربات هاي توليدي ال جي که با استقبال مواجه شده رباتي به نام سوئيت بات است که در قالب دو بازوي قدرتمند به پاي کاربر متصل مي شود و توانايي و قدرت وي را افزايش مي دهد.

ال جي قصد دارد توانايي هاي ربات يادشده را افزايش دهد و در آينده ربات يادشده را به نوعي ربات پليس براي انجام وظايف امنيتي و گشت زني نيز مبدل کند.

سوئيت بات به افراد کمک مي کند تا بتوانند بسته هاي سنگين تري را بلند کنند و وظايفي را انجام دهند که افراد عادي به تنهايي قادر به انجام آنها نيستند.

توليد اين ربات ها با همکاري شرکتي به نام SG ROBOTICS انجام شده که ال جي از سال گذشته در آن سرمايه گذاري کرده است. دو شرکت هدف اصلي از اين همکاري را غلبه بر محدوديت هاي بدن انسان اعلام کرده اند.

هوش مصنوعي اين ربات امکان آموزش و درک بيشتر را به آن مي دهد و از جمله مي توان از ربات يادشده براي تحليل داده هاي بيومتريک و ارتقاي کارآيي هر فرد بر مبناي شرايط فيزيکي او استفاده کرد. ربات يادشده مي تواند راه رفتن افراد مسن يا معلول را هم تسهيل کند.

تحليل گران مي گويند ال جي با استفاده از اين ربات و ربات هاي مشابهي که به طور مستقل عمل مي کنند، در آينده شبکه اي از ربات هاي هوشند ايجاد مي کند که بخش زيادي از فرايندهاي کاري را در مشاغل مختلف و در منازل بر عهده مي گيرند. ربات هاي يادشده که يکي از آنها ServeBot نام دارد، مي توانند وظايفي همچون تميزکاري، هدايت و راهنمايي افراد در فرودگاه ها و بيمارستان ها و غيره،آوردن نوشيدني و غذا و غيره را بر عهده بگيرند.

تعداد بازديد:360 آخرين تغييرات:97/06/12
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر