یکشنبه 5 خرداد 1398 - 21 رمضان 1440 - 26 مي 2019
صفحه اصلي/خانواده

مدیران زن در عرصه‌های مختلف کارنامه موفقی داشته‌اند

شهردار تهران در افتتاحيه سيزدهمين نمايشگاه زنان و توليد ملي:

مديران زن در عرصه‌هاي مختلف کارنامه موفقي داشته‌اند

سيزدهمين نمايشگاه زنان و توليد ملي با حضور و سخنراني شهردار تهران در محل دايمي نمايشگاه‌هاي شهرداري (بوستان گفتگو) آغاز به کار کرد.

به گزارش خبرگزاري مهر، سيدمحمدعلي افشاني در اين مراسم با اشاره به بنر تبليغاتي اين نمايشگاه که دستگاه چرخ خياطي را به تصوير کشيده بود، گفت: اگر جامعه هم بخواهد که حق پنجاه درصدي زنان را به آنان بدهد اين تصوير نشان مي دهد که زنان هنوز اين جايگاه را باور ندارند چرا که حضور و فعاليت زنان در عرصه جامعه، بالاتر از اين نگاه سنتي است که در اين تصوير نشان داده شده است.

وي افزود: بسياري از شرکت هاي بزرگ دانش بنيان در جهان را زنان مديريت مي کنند و در همين کشور خودمان در سمنان بانويي را ديدم که به وسيله آبياري قطره اي يک باغ بزرگ پسته درست کرده بود و وقتي براي ديدار با او به باغش رفتيم چکمه پوشيده بود و پشت تراکتور رانندگي مي کرد.

 شهردار تهران در ادامه کارنامه مديريت زنان در عرصه هاي مختلف کشور را موفق ارزيابي کرد و گفت: تجربه نشان داده است که اگر مديريت دست بانوان باشد آنها نسبت به مردان  فعاليت سالم‌تري دارند. تجربه من هم در طول دوره اي که در دولت و خارج از دولت بوديم همين را نشان مي دهد.

افشاني با تقدير از زنان کارآفرين گفت: در شرايطي که کشور ما به سر مي برد کسانيکه در حوزه توليد وارد شده اند بايد بدانند کار بزرگي انجام مي دهند؛ مشغول کردن يک جوان امروز يعني کم کردن جرايم و اين جاي تقدير دارد.

شهردار تهران در ادامه گفت: بايد منفي بافي ها را کنار بگذايم تا بتوانيم جمعيت را اداره کنيم. من پيش تر در مقاله اي در روزنامه اعتماد ملي نوشتم تا وقتي به چاه هاي نفت اميد و اتکا داريم هيچ پيشرفتي در کشور حاصل نميشود.

افشاني افزود: بايد عرصه را به کارآفرينان و کسانيکه به به دنبال ايجاد شغل هستند بسپاريم. اين کشور هفتاد سال سابقه برنامه ريزي براي پيشرفت دارد، از همان برنامه اولي که در دانشگاه هاروارد تهيه شد بر اين نکته تاکيد شد که ايران بايد اتکاي خود به نفت را کنار بگذارد. از آن زمان تاکنون در همه برنامه ها بر اين نکته تاکيد کرده‌ايم و در حاليکه هيچ وقت اين اتفاق نيفتاده است و ما همچنان به نفت متکي هستيم و همين است که شرايط اقتصادي چند هفته قبل را در کشور ما ايجاد کرده است.

افشاني در بخش ديگري از سخنان خود به مشکلات بانوان کارآفرين پرداخت و گفت: شما بايد بيشتر آز آنکه به فکر توليد باشيد، به دنبال بازاريابي هم باشيد. بازاريابي امروز در دنيا يک علم است و بايد بر اساس متدهاي روز جهان به آن بپردازيم. سعي کنيم براي کالاي توليدي خود بازاريابي کنيم و بدانيم مردم براي کالاي خوب پول خوب مي پردازند.

شهردار تهران افزود: شهرداري با اينکه متولي اشتغال در جامعه نيست اما از آن حمايت و تلاش مي کند شرايط جامعه بهتر شود. اين برمبناي همان شعاري است که در ابتداي فعاليت خود اعلام کردم که همان ارتقاي کيفي زندگي شهروندان و جلب رضايت آنهاست. کارآفريني يکي از شاخص هاي شهر زيست پذير و شهروند مشارکت پذير است و ما تلاش مي کنيم زمينه مشارکت واقعي مردم را در مديريت شهري و فعاليت هايشان فراهم کنيم.

تعداد بازديد:123 آخرين تغييرات:97/06/18
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر