یکشنبه 5 خرداد 1398 - 21 رمضان 1440 - 26 مي 2019
صفحه اصلي/اخبار استان


 
 


 


 


 
خروجي RSS

اختصاص ۱۰۰ میلیارد تومان به بخش آب و خاک سیستان و بلوچستان

اختصاص ۱۰۰ ميليارد تومان به بخش آب و خاک سيستان و بلوچستان

زاهدان - مدير آب، خاک سازمان جهاد کشاورزي سيستان و بلوچستان گفت: امسال ۵۵ ميليارد تومان اعتبار ملي و ۴۵ ميليارد تومان اعتبار استاني به مديريت آب و خاک استان اختصاص داده شده است.

به گزارش خبرگزاري مهر به نقل از روابط عمومي جهادکشاورزي سيستان و بلوچستان، محمد حسن يادگارزايي اظهار داشت: با توجه به شرايط خشکسالي حاکم بر سيستان و بلوچستان از مجموع اعتبارات ملي بيشترين آنها با ۴۴ ميليارد تومان به مجهز شدن زمين هاي کشاورزي به سامانه هاي آبياري نوين و ۵ ميليارد و ۵۰۰ ميليون تومان آن به احيا و مرمت قنوات استان اختصاص خواهد يافت.

وي ادامه داد: سال گذشته ۵ هزار هکتار از زمين هاي کشاورزي استان با اعتبارات تخصيص يافته به سامانه آبياري نوين مجهز شد و امسال نيز پيش بيني مي شود با تخصيص اعتبارات ذکر شده ۱۰ هزار هکتار ديگر نيز به مجموع ۳۳ هزار هکتار کنوني افزوده شود.

مدير آب، خاک و امور فني مهندسي سازمان جهاد کشاورزي سيستان و بلوچستان با بيان اينکه هم اينک يک هزار و ۹۲۵ رشته قنات با ۲ هزار و ۳۲۷ کيلومتر طول در اين استان وجود دارد، ادامه داد: ۱۰ ميليارد تومان از اعتبارات استاني امسال اين بخش با توجه به ضرورت احياء و مرمت قنوات و بقيه به ساير اقدامات اين حوزه نظير ساخت جاده دسترسي به مزارع، پوشش انهار، حفر چاهک و غيره تخصيص مي‌يابد.

تعداد بازديد:118 آخرين تغييرات:97/06/19
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر