یکشنبه 5 خرداد 1398 - 21 رمضان 1440 - 26 مي 2019
صفحه اصلي/دين و انديشه

همایش مشترک هیئت‌های مذهبی ایران و عراق در خرمشهر برگزار می شود

رئيس اداره تبليغات اسلامي خرمشهر:

همايش مشترک هيئت‌هاي مذهبي ايران و عراق در خرمشهر برگزار مي شود

خرمشهر - رئيس اداره تبليغات اسلامي خرمشهر گفت: همايشي مشترک با هدف نشان دادن همبستگي هيئت هاي مذهبي ايران و عراق در خرمشهر برگزار مي شود.

حجت الاسلام عادل رويوران در گفت و گو با خبرنگار مهر اظهار کرد: قرار است همايش مشترکي ميان هيئت هاي مذهبي شهرهاي آبادان و خرمشهر و تنومه و بصره عراق در خرمشهر برگزار شود تا طي آن از اتفاقات اخير و تفرقه ميان شيعيان دو کشور اعلام برائت شود.

وي افزود: در اين همايش يک روزه که با هماهنگي کانون مداحان و هيئت‌هاي مذهبي برگزار مي شود، قرار است شيوخ و طوايف عشاير عرب نيز در اين همايش شرکت کنند.

رئيس اداره تبليغات اسلامي خرمشهر با بيان اينکه تاريخ برگزاري همايش تاکنون تعيين نشده است، توضيح داد: جلسه اي با محوريت برگزاري همايش مشترک هيئت‌هاي مذهبي خرمشهر و عراق در فرمانداري خرمشهر برگزار شد و قرار است که هماهنگي هاي لازم با شوراي تامين انجام و موارد امنيتي لحاظ شود که پس از انجام هماهنگي هاي لازم، تاريخ برگزاري همايش تعيين خواهد شد.

وي با اشاره به علت برگزاري اين همايش در خرمشهر گفت: به علت اينکه امکان تردد بدون ويزا به منطقه آزاد اروند براي عراقي ها فراهم است اما سفر به کشور عراق براي ايرانيان نياز به فراهم کردن پيش زمينه است، مقرر شد اين همايش در خرمشهر برگزار شود.

رويوران با بيان اينکه در برگزاري اين همايش، خنثي سازي توطئه فتنه گران دنبال مي شود، گفت: در اتفاقات اخير حماسه اربعين نشانه گرفته شده است و عاملان اين توطئه عوامل وابسته به رژيم سعوي و اسرائيل هستند که با برگزاري اين همايش ضمن اعلام برائت مي توان همبستگي ميان شيعيان ايران و عراق را به نمايش گذاشت.

رئيس اداره تبليغات اسلامي خرمشهر، ارادات به امام حسين(ع) را رمز پايداري روابط شيعيان دانست و اظهار داشت: فرهنگ حسيني رمز پايداري روابط شيعيان است اما در خصوص روابط ميان شيعيان بصره و خرمشهر و آبادان اين نکته نيز قابل توجه است که برخي از طوايف در دو کشور مشترک هستند و همين امر نشان دهنده اين است که روابط خوب و عميق و رفت و آمدهايي ميان مردم دو استان از ديرباز وجود داشته باشد.

تعداد بازديد:124 آخرين تغييرات:97/06/20
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر