یکشنبه 5 خرداد 1398 - 21 رمضان 1440 - 26 مي 2019
صفحه اصلي/كودك و نوجوان

دانش‌آموزان از تولیدات داخل استفاده کنند/ضرورت حمایت از تولید ملی

وزير آموزش‌وپرورش:

دانش‌آموزان از توليدات داخل استفاده کنند/ضرورت حمايت از توليد ملي

گرمسار - وزير آموزش‌وپرورش بابيان اينکه لوازم‌التحرير و اقلام مصرفي دانش آموزان نبايد در مدارس فروخته شود، گفت: کالاي مورداستفاده دانش آموزان توليد داخل و ايراني باشد.

سيد محمد بطحايي در گفتگو با خبرنگار مهر، بابيان اينکه تصاوير و نمادهايي که در لوازم تحرير خارجي به کار گرفته‌شده در عموم موارد آثار ضد تربيتي دارد، ابراز داشت: اين تصاوير خشونت را ترويج کرده و در حقيقت بي‌تفاوتي را نسبت به برخي از ارزش‌ها در بين دانش آموزان تقويت مي‌کند.

وي افزود: استفاده از لوازم خارجي در برخي موارد آثار ضد اخلاقي را در بين دانش آموزان بر جاي مي‌گذارد به همين دليل طي بخش‌نامه‌اي به تمام مدارس از آن‌ها درخواست کرديم که باراهنمايي مناسب به اوليا دانش آموزان آن‌ها در راستاي خريدهاي مناسب سوق دهند.

ضرورت جلوگيري از فروش لوازم تحرير خارجي در مدارس

وزير آموزش‌وپرورش بابيان اينکه در بوفه‌هاي مدارس به هيچ عنوان نبايد لوازم تحرير خارجي فروخته شود، ابراز داشت: لوازم تحرير و اقلام مصرفي دانش آموزان  بايد از اقلام توليد داخل و ايراني باشد و اميدواريم اين موراد به تدريج در بين خانواده‌ها نهادينه شود.

بطحايي در ادامه با تاکيد بر اينکه گزارش‌هايي که تا به امروز به وزارت‌خانه ارسال‌شده حاکي از استقبال اوليا دانش آموزان از موضوع حمايت از توليد داخل بوده است، افزود: اين مشکل ناخواسته‌اي که در حوزه اقتصادي براي کشور پيش‌آمده است يک آثار بسيار مثبتي را براي آموزش‌وپرورش حداقل در اين زمينه خواهد داشت که لوازم مصرفي دانش آموزان ايراني و با نمادها و شکل‌هاي بسيار مثبت تربيتي باشد.

وي اضافه کرد: پيشنهاد رتبه‌بندي معلمان را به دولت فرستاديم که به‌زودي اين طرح در کميسيون موردبررسي قرار خواهد گرفت و سپس در مجلس مورد تاييد قرار مي‌گيرد.

تعداد بازديد:162 آخرين تغييرات:97/06/20
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر