یکشنبه 5 خرداد 1398 - 21 رمضان 1440 - 26 مي 2019
صفحه اصلي/اخبار فناوري

بزرگترین پرینتر سه بعدی جهان سربازخانه ساخت

در کمتر از ۲ روز؛

بزرگترين پرينتر سه بعدي جهان سربازخانه ساخت

با کمک بزرگترين پرينتر سه بعدي جهان يک سربازخانه موقت ۴۶ متري در کمتر از ۲ روز ساخته شده است.

به گزارش خبرگزاري مهر به نقل از نيواطلس، به نظر مي رسد ساخت و ساز با پرينتر سه بعدي براي ارتش نيز کمک حال باشد. اين فناوري نوظهور قابل حمل و ارزان است و اگر سربازان بتوانند در مدت زمان کوتاه تر به سربازخانه هاي موقت ايمن دسترسي يابند، راحت تر زنده مي مانند.

سازمان MCSC با توجه به اين موضوع، در اين اواخر يک نمونه از سربازخانه هاي سيماني را در کمتر از ۲ روز ساخته است.اين سربازخانه با بزرگترين پرينتر سه بعدي جهان ساخته شده است.

تيم Additove Manufacturing  سازمان MSCS  با همکاري I Marin Expeditionary Force سربازخانه موقت را در مرکز تحقيقات و توسعه مهندسي  ارتش در ايلينوي ساخته اند.

از اين پرينتر سه بعدي براي ساخت يک سربازخانه موقت در ابعاد ۴۶ متر مربع در ۴۰ ساعت استفاده شد. اين درحالي است که به طور معمول ساخت چنين سازه اي از چوب با کمک ۱۰ سرباز و طي ۵ روز انجام مي شود.

محققان فعاليت خود را با يک مدل رايانه اي و پرينتر سه بعدي آغاز کردند. براي ساخت سربازخانه موقت، سيمان از دماغه پرينتر سه بعدي بيرون آمده و ديوارها را ساخت. هنوز مشخص نيست سقف، پنجره ها و درها چطور اضافه مي شوند اما پيش بيني مي شود اين بخش ها به طور دستي ساخته و آماده مي شوند.

ارتش آمريکا اکنون مشغول انجام تحقيقات بيشتري است تا اين فناوري را در ميدان جنگ به کار گيرد و فرايند ساخت را بهبود دهد.

تعداد بازديد:119 آخرين تغييرات:97/06/20
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر