دوشنبه 5 فروردين 1398 - 18 رجب 1440 - 25 مارس 2019
صفحه اصلي/پزشكي


 
 


 


 


 
خروجي RSS

انجام شیوه مدرن بازکردن رگ های قلب در مراکز درمانی ایران

رئيس انجمن آترواسکلروز ايران مطرح کرد؛

انجام شيوه مدرن بازکردن رگ هاي قلب در مراکز درماني ايران

رئيس انجمن علمي آترواسکلروز ايران، از انجام يکي از روش هاي مدرن در حوزه قلب و عروق، در مراکز درماني بخش دولتي و خصوصي کشور خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، دکتر مسعود قاسمي، در حاشيه افتتاحيه کنگره بين المللي تازه هاي قلب و عروق ايران، در مرکز همايش هاي برج ميلاد، گفت: يکي از روش هاي مدرن در حوزه قلب و عروق که با موفقيت در کشورمان انجام مي شود، باز کردن رگ هاي قلب به وسيله بالون يا فنر است.

وي ادامه داد: انجام اين روش مدرن براي افرادي که دچار سکته حاد قلبي شده اند، از اهميت ويژه اي در نجات جان اين بيماران برخوردار است.

رئيس کنگره با اشاره به انجام اين روش مدرن درماني در يک دوره پنج ساله در کشور، گفت: نتايج اين روش که در بسياري از مراکز  قلب و عروق تهران و شهرهاي بزرگ کشور انجام مي شود، نشان دهنده موفقيت آميز بودن آن است.

قاسمي ادامه داد: در اين روش، فردي که در ساعات اوليه سکته حاد قلبي به مرکز درماني آورده مي شود، در اتاق عمل رگ هاي بسته او مورد بررسي قرار گرفته و با استفاده از بالون يا همان فنر، باز مي شود.

وي از طرح «۲۴۷» به عنوان روش جامع کشوري در حوزه قلب و عروق نام برد و افزود: خوشبختانه اين روش در مراکز درماني دولتي و خصوصي کشور، با موفقيت در حال اجراست.

رئيس انجمن علمي آترواسکلروز ايران، در ادامه به برنامه هاي کنگره بيستم تازه هاي قلب و عروق اشاره کرد و گفت: در اين کنگره در زمينه بيماري هاي پيچيده قلب و عروق که مورد مطالعه قرار گرفته است، بحث و گفتگو مي شود.

قاسمي، از تعويض يا تعبيه دريچه آئورت بدون عمل باز قلب براي آن دسته از بيماران که قادر به جراحي باز نيستند، به عنوان يکي ديگر از موضوعات مورد بحث در کنگره نام برد و افزود: تعبيه دريچه آئورت براي اين دسته از بيماران از طريق کشاله ران انجام مي شود.

وي، ارائه دستاوردهاي ۹ سال اخير کشور در حوزه قلب و عروق را مورد اشاره قرار داد و گفت: در اين کنگره، موضوعات مختلف در حوزه درمان بيماري هاي قلبي را مورد بررسي قرار خواهيم داد.

بيستمين کنگره بين المللي تازه هاي قلب و عروق ايران، از ۲۰ تا ۲۳ شهريور ۹۷ در مرکز همايش هاي برج ميلاد تهران در حال برگزاري است.

تعداد بازديد:93 آخرين تغييرات:97/06/21
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر