یکشنبه 5 خرداد 1398 - 21 رمضان 1440 - 26 مي 2019
صفحه اصلي/ورزشي


 
 


 


 


 
خروجي RSS

والیبالیست‌های بانو به خودباوری رسیدند/ نتایج کسب شده کوچک نبودند

در گفتگو با مهر عنوان شد:

واليباليست‌هاي بانو به خودباوري رسيدند/ نتايج کسب شده کوچک نبودند

نايب رئيس واليبال بانوان حضور در تورنمنت مجارستان را عاملي براي محک زدن و رسيدن به خودباوري براي ملي‌پوشان واليبال دانست.

صديقه کعبي زاده در گفت‌وگو با خبرنگار مهر درباره تورنمنت مجارستان گفت: اين تورنمنتي است که سابقه برگزاري ۱۰ ساله دارد و در شهر ياسپرين برگزار مي‌شود؛ دليل نامگذاري نيز يکي از مربيان اين شهر است. تيم‌هاي مختلفي در اين تورنمنت حضور دارند از جمله چهار تيم برتر مجارستان و چهار تيم خارجي. البته قرار بود تيم آلمان نيز در اين تورنمنت شرکت کند که بنا به دلايلي اعزام نشد.

نايب رئيس واليبال بانوان در ادامه افزود: اين نخستين تجربه حضور ما در اين تورنمنت بود که به دليل پيگيري‌هاي سفير ايران در مجارستان صورت گرفت. يک تفاهمنامه مشترک بين يزد و ياسپرين منعقد شده است و يکي از بندهاي آن نيز برنامه‌هاي ورزشي است. سفير ايران نيز از اين بند استفاده و شرايط حضور تيم ملي واليبال ايران را فراهم کرد.

وي درباره سطح کيفي تورنمنت مجارستان اظهار کرد: از ارديبهشت ماه در جريان اين تورنمنت قرار گرفتم و به دليل اينکه زمان آن پيش از حضور در مسابقات AVC CUP بود، رايزني‌ها را انجام داديم تا تيم ملي اعزام شود. تمام هزينه‌ها را نيز شهرداري ياسپرين بر عهده گرفت و تنها هزينه رفت و برگشت را ما برعهده داشتيم که توسط حاميان مالي پرداخت شد. ملي‌پوشان ما اين فرصت را پيدا کردند تا در يک ميدان واقعي خود را محک بزنند.

کعبي‌زاده ادامه داد: بازيکنان نشان دادند توانايي‌هاي لازم را دارند و بايد اين شرايط براي آنها زودتر فراهم مي‌شد. در تورنمنت مجارستان تيم‌هايي حضور داشتند که ساليان زيادي عنوان‌دار بودند. يک تيم برتر روماني و همچنين يک تيم برتر اوکراين نيز در اين تورنمنت شرکت کردند که از بازيکنان خارجي بهره مي‌بردند. خدا را شکر که ملي‌پوشان نتيجه خوبي را نيز کسب کردند.

نايب رئيس واليبال بانوان درباره عملکرد کادر فني تيم ملي تصريح کرد: تشکر ويژه دارم از مهرگان (مشاور فني) و ساير اعضاي کادر که بسيار تيم را خوب هدايت کردند به حدي که بازيکنان ما ۱۱ امتياز عقب‌مانده را جبران و نمايش خوبي از ورزش بانوان ايران ارائه کردند.

وي درباره نگاه تماشاگران خارجي از بازي تيم ملي واليبال بانوان گفت: براي آنها جالب بود که بازيکنان ما با پوشش بازي مي‌کردند و همين باعث شده بود تا آنها بيشتر تيم ما را تشويق کنند و اين در روحيه بازيکنان ما نيز بسيار اثرگذار بود.

کعبي‌زاده با بيان اينکه نايب قهرماني تيم ملي در مجارستان نخستين مقام تيم ملي در يک تورنمنت رسمي پس از انقلاب است، ادامه داد: کسب مقام نايب قهرماني در تورنمنت مجارستان، نخستين عنوان ملي‌پوشان واليبال در يک تورنمنت بين‌المللي رسمي است که بعد از انقلاب اتفاق افتاد. جا دارد از حمايت‌هاي بي‌دريغ و خالصانه ضيايي (رئيس فدراسيون) تشکر کنم. او ديروز نيز در مراسم بدرقه ملي‌پوشان براي حضور در رقابت‌هاي AVC CUP حاضر شد و اين قول را داد تا هر کاري که براي تيم لازم است، انجام دهد.

نايب رئيس واليبال بانوان درباره نتايج در AVC CUP گفت: ملي‌پوشان همه يک هدف مشترک دارند و تمام تلاش خود را خواهند کرد تا نتايج خوبي را در مسابقات AVC CUP کسب کنند. تورنمنت مجارستان به ما کمک کرد تا بازيکنان به خودباوري برسند.

وي ضمن گلايه از برخي تأکيد کرد: نبايد نتيجه کسب شده در تورنمنت مجارستان را کوچک بشماريم، چرا که اين مسابقات اصلاً سطح پايين نبود، من متخصص اين رشته هستم و اگر احساس مي‌کردم سطح اين مسابقات پايين است، تيم را اعزام نمي‌کرديم چرا که هدف ما اين بود تا تيم ملي محک بخورد. از قبل تمام پيگيري‌ها را انجام داديم ضمن اينکه مجارستان سطح بالايي دارد؛ قبل از آغاز رسمي تورنمنت نيز دو بازي دوستانه انجام داديم.

کعبي‌زاده در پايان بيان کرد: تيم ملي يکبار با چيچيچ عازم اسلووني شد که اصلاً در سطح مناسبي قرار نداشت و چند بازيکن محلي در آن حضور داشتند، ولي اين تورنمنت بسيار با آن متفاوت بود. از همه کساني که کمک کردند تا تيم ملي به مجارستان اعزام شود و همچنين از تک‌تک بازيکنان تشکر مي‌کنم و مطمئن باشيد که تيم ملي در رقابت‌هاي AVC CUP نتايج خوبي را کسب خواهد کرد.

تعداد بازديد:130 آخرين تغييرات:97/06/21
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر