چهارشنبه 5 تير 1398 - 22 شوال 1440 - 26 ژوئن 2019
صفحه اصلي/اجتماعي(جوانان، خانواده، بانوان و...)

آمادگی مراکز معاینه فنی در طرح استقبال از مهر ۹۷

آمادگي مراکز معاينه فني در طرح استقبال از مهر ۹۷

مدير عامل ستاد معاينه فني خودروهاي تهران از پذيرش خارج از نوبت تاکسي هاي سرويس مدارس در مراکز معاينه فني خودرو خبر داد.

به گزارش خبرگزاري مهر، سيد نواب حسيني منش با اشاره به الزام داشتن معاينه فني خودرو براي اخذ مجوز سرويس مدرسه اظهار داشت: داشتن معاينه فني براي کليه خودروهاي عمومي مشمول با سن بالاتر از يکسال الزامي و اين خودروهاي بايستي براساس سن، سالانه دو تا چهار مرتبه به مراکز معاينه فني خودرو مراجعه کند. بديهي است خودروهاي تاکسي سرويس مدارس از اين موضوع مستثني نبوده و با عنايت به اهميت داشتن معاينه فني اين خودروها در حفظ جان، سلامتي و ايمني دانش آموزان، سرويس مدارس به صورت ويژه اي مورد ارزيابي و کنترل در مراکز قرار مي گيرند. در همين راستا جهت تسريع در کار رانندگان سرويس مدارس در طرح استقبال از مهر ۹۷، اين خودروها تا ۱۵ مهرماه در تمامي مراکز معاينه فني شهر تهران خارج از نوبت پذيرش خواهند شد.

وي در ادامه افزود به رغم تمامي اين کنترل ها توسط شهرداري تهران به والدين توصيه مي شود که حتما نسبت به اين مسئله و انتخاب خودروي داراي معاينه فني براي سرويس فرزندانشان دقت نظر ويژه ايي داشته باشند.

مديرعامل ستاد معاينه فني خودرو با عنايت به شروع اجراي فاز دوم طرح کاهش از ابتداي آبان ۹۷ تسريع کرد: از سه ماه گذشته به صورت مستمر از طريق رسانه هاي ديداري، شنيداري و نوشتاري آغاز فاز دوم طرح کاهش و کنترل مکانيزه معاينه فني خودروها توسط دوربين هاي سطح شهر و دوربين هاي سيار در شهر تهران اطلاع رساني شده است.

وي افزود: از شهروندان انتظار مي رود در صورت نداشتن معاينه فني خودرو هرچه سريعتر نسبت به اخذ آن اقدام کنند. در حال حاضر خودروهاي شخصي مشمول با سن بالاتر از چهار سال و خودروهاي عمومي با سن بالاتر از يکسال فاقد معاينه فني، در صورت تردد در محدوده طرح زوج و فرد و ترافيک، در زمان طرح، روزانه مبلغ ۵۰ هزار تومان به صورت مکانيزه جريمه مي شوند که با آغاز فاز دوم طرح کاهش اين محدوده به کل سطح شهر تهران و در تمامي ساعات و ايام هفته افزايش خواهد يافت.

حسيني منش گفت: در حال حاضر مراکز معاينه فني در دو و سه شيفت کاري در حال خدمت رساني هستند  و شهروندان با صرف زمان کمتر از يک ساعت مي توانند نسبت به انجام معاينه فني خودروي خود اقدام کنند.

تعداد بازديد:128 آخرين تغييرات:97/06/21
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر