یکشنبه 5 خرداد 1398 - 21 رمضان 1440 - 26 مي 2019
صفحه اصلي/ايران و جهان

ترامپ فرمان تحریم مداخله‌کنندگان در انتخابات آمریکا را امضا کرد

ترامپ فرمان تحريم مداخله‌کنندگان در انتخابات آمريکا را امضا کرد

رئيس‌جمهور آمريکا با امضاي دستور ايجاد بستر تحريم افرادي که قصد دخالت در انتخابات اين کشور را دارند، تاکيد کرد که از سيستم و روند راي‌گيري در ايالات متحده محافظت خواهد کرد.

به گزارش خبرگزاري مهر به نقل از رويترز، دونالد ترامپ رئيس جمهور آمريکا تحت فشار و انتقاد شديد ناشي از چگونگي برخورد با دخالت ادعايي روسيه در انتخابات رياست جمهوري سال ۲۰۱۶ آمريکا يک فرمان اجرايي را براي تقويت امنيت انتخابات از طريق وضع تحريم بر کشورها و افراد خارجي مداخله کننده در فرآيند انتخاباتي امضا کرد.

اين فرمان اجرايي که تنها هشت هفته پيش از برگزاري انتخابات ميان دوره اي کنگره در ششم نوامبر صادر شد، با انتقاد فوري قانون گذاران جمهوري خواه و دموکرات روبرو شد چرا که به باور آنها چنين دستوري بسيار دير و بسيار ناکافي است. ترامپ اين فرمان را پشت درهاي بسته و بدون حضور هيچ خبرنگاري امضا کرد که فاصله گرفتن آشکار وي از روال گذشته اش در موارد مشابه است.

در همين رابطه جان بولتون مشاور امنيت ملي دولت ترامپ گفته است که تحريم ها شامل مسدود کردن دارايي ها، محدود کردن تراکنش هاي مالي خارجي، محدود کردن دسترسي نهادها و موسسات به نظام ملي آمريکا و جلوگيري از سرمايه گذاري شهروندان آمريکايي در شرکت هاي مرتبط با مداخله در انتخابات آمريکا است.

نهادهاي اطلاعاتي آمريکا مدعي هستند برخي گروه ها و سازمان هاي تحت پشتيباني کرملين تلاش کردند شانس ترامپ را براي پيروزي در انتخابات رياست جمهوري سال ۲۰۱۶ و ورود وي به کاخ سفيد در برابر هيلاري کلينتون رقيب دمکراتش افزايش دهند.

تعداد بازديد:131 آخرين تغييرات:97/06/22
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر