یکشنبه 5 خرداد 1398 - 21 رمضان 1440 - 26 مي 2019
صفحه اصلي/سياسي و اقتصادي


 
 


 


 


 
خروجي RSS

شرکت‌های بیمه برای شرایط فعلی اقتصاد برنامه ارائه کنند

معاون وزير اقتصاد؛

شرکت‌هاي بيمه براي شرايط فعلي اقتصاد برنامه ارائه کنند

معاون وزير اقتصاد اعلام کرد: شرکت هاي بيمه برنامه هاي خود را براي آينده و در شرايط بحران اقتصادي کشور و راه حل هاي خروج از آن اعلام کنند.

به گزارش خبرگزاري مهر به نقل از سنديکاي بيمه گران ايران، امير باقري امروز (چهارشنبه) در نشست شوراي عمومي سنديکاي بيمه گران ايران و در جمع مديران عامل شرکت هاي بيمه کشور با اشاره به لزوم ارتباط بيشتر صنعت بيمه با دولت در زمان تدوين برنامه هاي توسعه اقتصادي و فصل بودجه ريزي، گفت: وجود کميسيون ها و کارگروه هاي تخصصي متشکل از مديران و کارشناسان فني شرکت هاي بيمه نشان مي دهد سنديکاي بيمه ساختاري قوي دارد و مي تواند پيشنهادات خوبي براي پيشرفت صنعت بيمه کشور داشته باشد.

معاون بانک، بيمه و شرکت هاي دولتي وزارت اموراقتصادي و دارايي با اشاره به سوابق خود در سازمان برنامه و بودجه و حضورش در تدوين سه دوره قانون برنامه توسعه کشور افزود: متاسفانه صنعت بيمه در زمان نگارش برنامه هاي توسعه و يا تدوين لايحه بودجه سالانه حضور قوي ندارد، در حالي که بانک ها نظرات خود را مطرح مي کنند ولي وقتي به فصل بيمه کشور مي رسيم مسائل قابل توجهي مطرح نيست.

باقري با بيان اينکه هنوز صنعت بيمه با دولت ارتباط خوبي برقرار نکرده است، تصريح کرد: بيمه بخشي است که باري بر دوش دولت نبوده و شايد از آن ناشي مي شود که مي تواند مشکلات خود را درون صنعت حل کند اما به نظرم بايد راهکارهاي تقويت ارتباط دولت و صنعت بيمه بررسي شود و تعامل بيشتري صورت گيرد.

وي از مديران عامل شرکت هاي بيمه خواست که موضوعات مطرح شده در اين جلسه را در قالب برنامه به دولت و معاونت بيمه وزارت امور اقتصادي و دارايي ارائه دهند و گفت: با توجه به وضعيت اقتصادي کشور بايد حل مشکلات را جدي تر پيگيري کرد و برنامه آينده حرکت صنعت بيمه را مشخص کرد.

معاون وزير اقتصاد گفت: البته در مسير توسعه صنعت بيمه بايد از ظرفيت استارتآپ ها و جوانان استفاده شود و ما به عنوان وزارت اقتصاد مشتاق همکاري و کمک هستيم ولي شرکت هاي بيمه توجه داشته باشند بايد دليل محکمي درباره برنامه اي که براي آينده ارائه مي دهند نيز وجود داشته باشد.

باقري تاکيد کرد که بايد مشخص شود که در آينده، صنعت بيمه مي خواهد چه کارهايي انجام دهد و افزود: بايد شرکت هاي بيمه برنامه هاي خود را براي آينده و در شرايط بحران اقتصادي کشور و راه حل هاي خروج از آن اعلام کنند.

وي افزود: وجود کميسيون ها و کارگروه هاي تخصصي متشکل از مديران و کارشناسان فني شرکت هاي بيمه نشان مي دهد سنديکاي بيمه ساختاري قوي دارد و مي تواند پيشنهادات خوبي براي پيشرفت صنعت بيمه کشور داشته باشد.

تعداد بازديد:101 آخرين تغييرات:97/06/22
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر