پنج شنبه 30 خرداد 1398 - 16 شوال 1440 - 20 ژوئن 2019
صفحه اصلي/سياسي و اقتصادي


 
 


 


 


 
خروجي RSS

ارتباطات ایران و کره جنوبی تحت تاثیر فشارهای آمریکا قرار نگیرد

عباسي در ديدار با رئيس کميته روابط خارجي کره جنوبي:

ارتباطات ايران و کره جنوبي تحت تاثير فشارهاي آمريکا قرار نگيرد

رئيس گروه دوستي پارلماني ايران و کره جنوبي با تاکيد بر تقويت و تحکيم مناسبات دوستانه دو کشور در شرايط کنوني گفت: ارتباطات ديرينه ايران و کره جنوبي نبايستي تحت تاثير فشار آمريکا قرار گيرد.

به گزارش خبرگزاري مهر به نقل از  خانه ملت، اسدالله عباسي رئيس گروه دوستي پارلماني جمهوري اسلامي ايران و کره جنوبي و هيأت همراه با کانگ سوک هو رئيس کميته روابط خارجي و اتحاد مجلس کره جنوبي ديدار و گفتگو کرد. 

عباسي با اشاره به ظرفيت هاي فراوان موجود در ايران و کره جنوبي گفت: بسترهاي مختلفي در عرصه هاي مختلف سياسي، اقتصادي و فرهنگي بويژه پارلماني در دو کشور وجود دارد که بايد با فراهم کردن شرايط و رفع موانع، زمينه هاي توسعه و گسترش ارتباطات را شاهد باشيم. 

رييس گروه دوستي پارلماني جمهوري اسلامي ايران و کره جنوبي با اشاره به اقدامات  اخير دولت آمريکا در صحنه هاي بين المللي عليه جمهوري اسلامي ايران تصريح کرد: سياست‌هاي غير منطقي و خلاف قوانين بين المللي آمريکا در مناطق مختلف جهان به گسترش نا امني و بي ثباتي  دامن زده است. 

وي افزود: خروج يکجانبه آمريکا از توافق برجام نشان دهنده راستي و صداقت  جمهوري اسلامي ايران و  قابل اعتماد نبودن اين کشور است.

عضو هيات رئيسه مجلس شوراي اسلامي با تأکيد بر تقويت و تحکيم مناسبات دوستانه دو کشور در شرايط کنوني خاطرنشان کرد: ارتباطات ديرينه ايران و کره جنوبي نبايستي تحت تأثير  فشار آمريکا قرار گيرد. 

عباسي در بخش ديگري با حمايت از روند گفتگو و مذاکرات دو کره نسبت به برقراري صلح و آرامش در شبه جزيره کره ابراز اميدواري کرد .

وي در پايان بر تداوم ديدار هاي پارلماني و تبادل تجارب ميان کميسيونهاي تخصصي  مجالس دو کشور  تأکيد کرد . 

در ادامه اين ديدار کانگ سوک هو رئيس کميته روابط خارجي و اتحاد مجلس کره جنوبي با ابراز خرسندي از سفر هيات پارلماني کشورمان به کره جنوبي گفت: رفت و آمدهاي پارلماني باعث تقويت و تحکيم مراودات  بوده و مکمل ارتباطات سياسي ،اقتصادي و فرهنگي فيمابين مي‌باشد.

رييس کميته روابط خارجي و اتحاد مجلس کره جنوبي با ابراز نگراني از موانع بوجود آمده بر سر راه تعاملات دو کشور  از سوي آمريکا گفت: مقامات عالي رتبه کره جنوبي به اقدامات خود جهت عدم کاهش مراودات اقتصادي و تجاري با جمهوري اسلامي ايران ادامه خواهند داد. 

وي افزود: خريد نفت و ميعانات گازي ايران براي صنايع کره جنوبي موضوع مهمي است. 

   کانگ سوک هو در  پايان خواستار تداوم همکاري و رايزني هاي  مشترک  دو کشور در مجامع و سازمان هاي منطقه اي و  بين المللي  جهت  حصول به برقراري آرامش و صلح پايدار در شبه جزيره کره و خاورميانه گرديد.

تعداد بازديد:132 آخرين تغييرات:97/06/24
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر