پنج شنبه 30 خرداد 1398 - 16 شوال 1440 - 20 ژوئن 2019
صفحه اصلي/اخبار فناوري


 
 


 


 


 
خروجي RSS

پارک فناوری پردیس میزبان ۳۰۰ محقق شد

پارک فناوري پرديس ميزبان ۳۰۰ محقق شد

پارک فناوري پرديس معاونت علمي با سرمايه‌گذاري ۱۵۰ ميليارد توماني يک شرکت ميزبان ۳۰۰ محقق اين شرکت خواهد بود.

به گزارش خبرگزاري مهر به نقل از معاونت علمي و فناوري رياست جمهوري، تاکنون بيش از ۱۹۰۰ درخواست عضويت در حوزه‌هاي مختلف به پارک فناوري پرديس معاونت علمي واصل شده و از اين ميان چندين واحد فناور توانسته‌اند مراکز تحقيق يا دفاتر طراحي و مهندسي خود را در پارک ايجاد و مستقر کنند.

 سه مدل براي عضويت وجود دارد. مدل اول ويژه شرکت‌هاي نوپا، صاحبان ايده و طرح است که شرکت‌ها مي‌توانند به مرکز رشد فناوري نخبگان درخواست داده و سپس طرحشان داوري و به عضويت پارک در بيايند. مدل دوم، درخواست شرکت‌ها براي عضويت در بخش‌هاي استيجاري پارک است.

معمولاً از اين فرصت، شرکت‌هاي متوسطي که نياز به فضاي بزرگ‌تر يا توان خريد زمين ندارند، استفاده مي‌کنند و مدل سوم، عضويت در بخش‌هاي اراضي است که بعد از ارزيابي و تأييديه گرفتن از پارک، شرکت‌ها مي‌توانند زميني را به تملک خود درآورده و پس از ساخت در آن مستقر شوند.

در همين راستا مراسم امضاي قرارداد واگذاري زمين به يک شرکت با حضور مديرکل امور شرکت‌هاي دانش‌بنيان پارک فناوري پرديس و جمعي از مديران و کارشناسان دو مجموعه برگزار شد.

سرمايه‌گذاري ۱۵۰ ميليارد توماني در پارک

ابراهيم حسين نژاد مديرعامل اين شرکت گفت: در ابتدا ۵۰۰ متر، فضاي استيجاري در پارک داشتيم و هم اکنون بعد از اقدامات اوليه توانستيم ۵ هزار متر زمين خريداري کرده که حدود ۸ هزار متر فضاي اصلي ساختمان است.

وي با اشاره به تعداد کارکناني که به پارک خواهند آمد، گفت: تاکنون ۱۰۰ نفر از کارکنان شرکت به اين محيط منتقل‌شده و پيش‌بيني مي‌کنيم تا اتمام پروژه يعني در حدود ۱۸ ماه ديگر ۲۰۰ نفر ديگر از محققان به پارک منتقل شوند.

حسيني نژاد به سرمايه‌گذاري انجام شده در پارک اشاره کرد و گفت: حدود ۴۰ ميليارد تومان بابت ساختمان و همچنين حدود ۱۰۰ ميليارد تومان بابت ديتاسنتر بايد سرمايه‌گذاري کنيم که در مجموع شرکت حدود ۱۵۰ ميليارد تومان بابت ساخت و تجهيز در پارک سرمايه‌گذاري مي‌کند.

تعداد بازديد:121 آخرين تغييرات:97/06/25
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر