دوشنبه 6 خرداد 1398 - 22 رمضان 1440 - 27 مي 2019
صفحه اصلي/خانواده

تاکید بر اجتماعی کردن موضوع طلاق با ظرفیت سمن‌ها

در جلسه شوراي اجتماعي کشور مطرح شد:

تاکيد بر اجتماعي کردن موضوع طلاق با ظرفيت سمن‌ها

وزير کشور گفت: يکي از مباحثي که بايد مورد توجه قرار گيرد موضوع اجتماعي کردن طلاق است. به همين منظور بايد از ظرفيت سمن‌ها در حوزه کاهش طلاق استفاده کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، محمدرضا رحماني فضلي در يکصد و ششمين جلسه شوراي اجتماعي کشور که با محوريت طلاق و آسيب هاي اجتماعي برگزار شد، گفت: اعضاي کارگروه ملي پيشگيري و کاهش طلاق انتقاداتي را مطرح داشتند و از همين جا خواستار برگزاري جلسه بعدي اين شورا با محوريت طلاق در اسرع وقت هستم.

وي با بيان اينکه ۱۸ کارگروه ملي در اين  حوزه مشغول به کار هستند، افزود: يکي از مباحثي که بايد مورد توجه قرار گيرد موضوع اجتماعي کردن طلاق است. به همين منظور بايد از ظرفيت سمن ها در حوزه کاهش طلاق استفاده کرد.

وزير کشور افزود: متاسفانه در اين رابطه ما استفاده قابل قبولي از ظرفيت سمن ها نداشته ايم و اين در حالي است که قرار بود تجربيات کارگروه هاي ملي که در برخي از استانها اجرا شد تکثير يافته و مورد استفاده قرار گيرد.

رحماني فضلي با انتقاد از عملکرد صدا و سيما در رابطه با سياست هاي کارگروه مرتبط با پيشگيري و کاهش طلاق ادامه داد: تاکنون صدا و سيما حتي يک برنامه در راستاي برنامه هاي کارگروه توليد نکرده و اين در حالي است که در بسياري از جلسات شاهد اين هستيم که بخشي از انتقادات به موضوعات توليدات رسانه اي باز مي گردد.

وي تصريح کرد: متاسفانه صدا و سيما  نقش خود را به درستي ايفا نکرده است و از همين جا خواستار برگزاري جلسات تخصصي با شخص رئيس سازمان صدا و سيما هستم.

رحماني فضلي در ادامه و با اشاره به رشد کُند وقوع طلاق در کشور گفت: لزوما نمي توان قضاوت کرد که اين کند بودن رشد طلاق ناشي از خروجي اين جلسه و کارگروههاي مرتبط است.

در حال تکيمل....

تعداد بازديد:135 آخرين تغييرات:97/07/08
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر