سه شنبه 21 مرداد 1399 - 21 ذي الحجه 1441 - 11 آگوست 2020
صفحه اصلي/كودك و نوجوان

پوشش هزینه سمعک برای نوزادان و کودکان توسط بیمه سلامت

مسئول تجهيزات پزشکي سازمان بيمه سلامت تشريح کرد:

پوشش هزينه سمعک براي نوزادان و کودکان توسط بيمه سلامت

مسئول گروه تجهيزات پزشکي دفترخدمات تخصصي سازمان بيمه سلامت گفت: هزينه سمعک براي نوزادان وکودکان تا پايان سن ۶ سالگي در صورت نياز براي هر دو گوش، توسط اين سازمان پوشش داده مي‌شود.

 به گزارش خبرگزاري مهر، امير ندرلو که به مناسبت روز جهاني ناشنوايان با آي هينا سخن مي گفت با بيان اينکه هدف از نامگذاري اين روز آشنايي عموم مردم با مشکلات ناشنوايان است بيان کرد: پرداخت هزينه‌هاي درماني و به خصوص سمعک براي اين گروه از افراد جامعه  اهميت بسيار زيادي برخوردار است به طوري که طي سالهاي گذشته سازمان‌هاي بيمه‌گر از جمله بيمه سلامت حمايت هاي قابل توجهي از اين گروه به خصوص در زمينه سمعک داشته‌اند.

اميرندرلو در خصوص پرداخت هزينه سمعک به بيمه شدگان نيز افزود: پرداخت هزينه سمعک هر ۱۰ سال يک بار فقط براي يک گوش قابل پرداخت است؛ اما براي نوزادان وکودکان تا پايان سن ۶ سالگي در صورت نياز براي هر دو گوش، سمعک قابل محاسبه و پرداخت خواهد بود.

 وي با بيان اينکه تشخيص سمعک حتما بايد مورد تائيد و با تجويز متخصص گوش و حلق و بيني انجام شود، ادامه داد: هزينه سمعک براي افراد با افت شنوايي به ميزان ۴۰ دسي بل و بيشتر از آن توسط بيمه سلامت پوشش داده شده و قابل پرداخت است.

 مسئول گروه تجهيزات پزشکي دفتر خدمات تخصصي سازمان بيمه سلامت ايران به مدارکي که براي دريافت هزينه لوازم و تجهيزات پزشکي ازسازمان بيمه سلامت لازم است اشاره کرد و گفت: اصل و تصوير از کارت ملي و صفحه عکس‌دار دفترچه بيمه درماني معتبر بيمه شده اصلي و بيمار، گواهي پزشک معالج، تصوير شرح عمل با ذکر نوع عمل جراحي، صورتحساب بيمارستاني، نسخ لوازم و تجهيزات پزشکي، گزارش راديولوژي پس ازعمل جراحي براي تائيد پروتز مصرفي بکار رفته براي بيمار، خلاصه پرونده، فاکتور خريد لوازم و تجهيزات پزشکي (تاريخ فاکتور حداکثر تا هفت روز کاري پس از عمل قابل پذيرش است)، گزارش آنژيوگرافي و آنژيوپلاستي و اصل ريز لوازم و تجهيزات بخش همراه و مشخصات کامل بيمار از جمله مدارکي است که بيمه‌شدگان بايد به همراه داشته باشند.

 به گفته وي، پذيرش اسناد و مدارک فوق توسط واحد پذيرش خسارت متفرقه ادارات کل بيمه سلامت استان‌ها با مراجعه بيمه شده و ارائه مدارک صورت مي‌گيرد .

 ندرلو افزود: حداقل سابقه پرداخت حق بيمه ، 5 سال بيمه در سازمان بيمه سلامت شرط لازم براي پرداخت هزينه سمعک است.

 وي تاکيد کرد: در صورتي که دولت و مجلس از نظر مالي حمايت بيشتري از سازمان بيمه سلامت داشته باشند، در آينده خواهيم توانست خدمات بيشتري به اين گروه از بيمه‌شدگان ارائه دهيم.

تعداد بازديد:364 آخرين تغييرات:97/07/09
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر