شنبه 4 خرداد 1398 - 20 رمضان 1440 - 25 مي 2019
صفحه اصلي/دين و انديشه

موشن گرافیک «در امتداد حسین» تولید شد

توسط شبکه رسانه اي صف صورت؛

موشن گرافيک «در امتداد حسين» توليد شد

موشن گرافيک «در امتداد حسين» با هدف پرداختن به ارتباط ناگسستني نهضت خميني کبير با حماسه حسيني توسط شبکه رسانه اي صف تهيه و توليد شد.

به گزارش خبرنگار مهر، ميلاد اميني موحد با اشاره به فرا رسيدن چهلمين سال پيروزي انقلاب اسلامي؛ توليد آثار هنري در اين رابطه را ضروري دانست و تأکيد کرد: هر اتفاق و پديده اي که با هنر آميخته و معرفي نشود محکوم به شکست است و اين تکليف هنرمندان ايراني را در آستانه چلمين سال پيروزي انقلاب اسلامي سنگين تر مي کند.

مسئول شبکه رسانه اي صف در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: تقارن سال هزار و چهارصد و چهل هجري با چهلمين سال پيروزي انقلاب اسلامي بهانه اي شد تا در قالب موشن گرافيک و با استفاده از ظرفيت هاي هنري به اين موضوع بپردازيم.

وي از رونمايي موشن گرافيک در امتداد حسين به مناسبت ايام محرم و صفر از شبکه هاي سيما خبر داد و افزود: ترجمه اين موشن به دو زبان عربي و انگليسي نيز در دستور کار تيم موشن گرافيک شبکه رسانه اي صف هست که پس از اتمام در ايام حماسه اربعين حسيني رونمايي خواهد شد.

وي به تلاش مستمر بيش از سه هفته عوامل براي توليد اين موشن نيز اشاره کرده و گفت: عوامل توليد «در امتداد حسين» که همگي از جوانان مومن و انقلابي اهواز هستند اين اثر را به رهبر معظم انقلاب تقديم مي کنند.

نکات مهم لحاظ شده در موشن گرافيک در امتداد حسين

* شروع شدن فيلم با تاريکي صفحه که نماد جهل است و در ادامه روشن شدن صفحه همزمان با بعثت پيامبر و شنيده شدن آيه قرآن (اقْرَأْ بِاسْمِ رَبِّکَ الَّذِي خَلَقَ)

*در مرکز تصوير از شمارنده اي جهت شمارش سال ها استفاده مي شود که نماد رمزگشايي از تاريخ هجري قمري است و به همين دليل از  سال يک هجري آغاز و  سال ۱۴۴۰ به اتمام مي رسد.

*پرداختن به واقعه غدير و جنگ صفين قبل از واقعه عاشورا کنايه از ريشه دار بودن دو واقعه قبلي در فاجعه خونين کربلاي ۶۱ ه.ق است.

*طنين انداز بودن صداي «لبيک يا حسين» با پس زمينه عزاداري در تصوير و ادامه اين صوت تا سال انتهاي فيلم نشان از جاويدان بودن نام و ياد حسين بن علي در تاريخ است. «ويبقي الحسين...»

*بعد از واقعه کربلا به برخي از قيام هاي برجسته در تاريخ به خونخواهي سيدالشهدا اشاره گذرا مي شود تا به قيام امام خميني در ايران اسلامي مي‌رسد.

*وقتي شمارنده به قيام مردم ايران در سال ۱۳۹۹ ه.ق که منتهي به پيروزي انقلاب اسلامي ايران مي رسد شعارهاي مردم در ايام انقلاب که رنگ و بوي حسيني دارد منتشر مي شود.

*اشاره به شروع جنگ تحميلي و فتح خرمشهر در اين فيلم کنايه از پيش رو بودن خرمشهرهاست که قرين پيروزي هستند.

*وقتي شمارنده به سال ۱۴۴۰ ه.ق مي رسد رنگ آن به سه رنگ پرچم مقدس جمهوري اسلامي ايران تبديل شده و نمايي از شهرهاي ايران که هم پرچم عزاي حسيني در آن نصب شده و هم پرچم ملي ايران به اهتزاز در آمده است به نمايش در مي آيد.

*سخن امام خميني که محرم و صفر است که اسلام را نگه داشته است حسن ختام اين موشن گرافيک است و مخاطب را به اين سو رهنمون مي کند که حماسه خميني در پرتو نهضت حسيني است.

فيلم کوتاه «در امتداد حسين» در قالب موشن گرافيک به مدت دو دقيقه و چهل ثانيه توسط جمعي ازجوانان مومن و انقلابي در شبکه رسانه اي صف و مرکز عصر ظهور اهواز برگرفته از منبر هيئت روضه الزهرا با موضوع «ازقيام حسيني تاانقلاب خميني بود» تهيه و توليد شده است.

تعداد بازديد:199 آخرين تغييرات:97/07/09
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر