دوشنبه 6 خرداد 1398 - 22 رمضان 1440 - 27 مي 2019
صفحه اصلي/ايران و جهان

پاکستان نیازی به کمک های مالی آمریکا ندارد

وزير خارجه پاکستان:

پاکستان نيازي به کمک هاي مالي آمريکا ندارد

وزير خارجه پاکستان طي اظهاراتي اعلام کرد که هدف از ديدار با مقامات آمريکايي اخذ کمک مالي نيست.

  به  گزارش خبرگزاري مهر به نقل از  جيو نيوز، «شاه محمود قريشي» وزير خارجه پاکستان که به منظور شرکت در اجلاس سازمان ملل و همچنين گفتگو با سران اين کشور به آمريکا سفر کرده است اعلام کرد: اخذ کمک مالي از واشنگتن انگيزه سفر من نيست و ما به اين کمک‌ها نيازي نداريم.

وي تصريح کرد: دليل اصلي سفر من اين است که مشکلات موجود در روابط دو کشور را به شيوه‌اي منطقي حل کنم.

شاه محمود قريشي افزود: روابط ميان دو کشور بايد به گونه‌اي باشد که هر دو از منافع آن بهره مند شوند نه فقط يک کشور.

وزير خارجه پاکستان در مورد «شکيل آفريدي» جاسوس آمريکا که در پاکستان زنداني شده است گفت: من در مورد وي با «مايک پمپئو» وزير خارجه آمريکا صحبت خواهم کرد ولي در هر حال آينده او در سياست رقم نمي‌خورد و او بايد در دادگاه پاسخگوي اتهامات وارده باشد.

قريشي اضافه کرد: همانطور که ما به خواسته هاي آمريکا احترام مي گذاريم توقع داريم که آنها نيز به خواسته‌هاي ما احترام بگذارند.

وزير خارجه پاکستان تاکيد کرد: اوضاع بد در افغانستان براي همه کشورها به خصوص ما هزينه آفرين است ولي اين بي انصافي است که اسلام آباد را مقصر اين ناامني و اوضاع نابسامان بدانيم.

وي اظهار داشت: امنيت در افغانستان بيش از همه به سود کشور ما است و به همين دليل مشتاقيم تا هرچه سريعتر امنيت در اين کشور شکل بگيرد.

گفتني است شکيل آفريدي متهم به همکاري با آمريکا در زمان انجام عمليات عليه «اسامه بن لادن» است و دادگاه عالي پاکستان او را به ۳۳ سال حبس محکوم کرده است.

برخي مجامع آمريکايي معتقدند دولت پاکستان فرصت کافي براي دفاع به شکيل آفريدي نداده است و در مجازات وي بايد بازنگري صورت بگيرد.

تعداد بازديد:173 آخرين تغييرات:97/07/09
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر