شنبه 4 خرداد 1398 - 20 رمضان 1440 - 25 مي 2019
صفحه اصلي/خانواده

رشد کند طلاق در کشور/ انتقاد به صدا و سیما در پیشگیری از طلاق

در جلسه شوراي اجتماعي کشور مطرح شد:

رشد کند طلاق در کشور/ انتقاد به صدا و سيما در پيشگيري از طلاق

روزير کشور با اشاره به رشد کُند وقوع طلاق در کشور گفت: نمي‌توان قضاوت کرد که اين کند بودن ناشي از خروجي جلسه‌هاي شوراي اجتماعي کشور و کارگروه‌هاي مرتبط است يا خير.

به گزارش خبرنگار مهر، محمدرضا رحماني فضلي در يکصد و ششمين جلسه شوراي اجتماعي کشور که با محوريت طلاق و آسيب هاي اجتماعي برگزار شد، گفت: اعضاي کارگروه ملي پيشگيري و کاهش طلاق انتقاداتي را مطرح داشتند و از همين جا خواستار برگزاري جلسه بعدي اين شورا با محوريت طلاق در اسرع وقت هستم.

وي با بيان اينکه ۱۸ کارگروه ملي در اين  حوزه مشغول به کار هستند، افزود: يکي از مباحثي که بايد مورد توجه قرار گيرد موضوع اجتماعي کردن طلاق است. به همين منظور بايد از ظرفيت سمن ها در حوزه کاهش طلاق استفاده کرد.

وزير کشور افزود: متاسفانه در اين رابطه ما استفاده قابل قبولي از ظرفيت سمن ها نداشته ايم و اين در حالي است که قرار بود تجربيات کارگروه هاي ملي که در برخي از استانها اجرا شد تکثير يافته و مورد استفاده قرار گيرد.

رحماني فضلي با انتقاد از عملکرد صدا و سيما در رابطه با سياست هاي کارگروه مرتبط با پيشگيري و کاهش طلاق ادامه داد: تاکنون صدا و سيما حتي يک برنامه در راستاي برنامه هاي کارگروه توليد نکرده و اين در حالي است که در بسياري از جلسات شاهد اين هستيم که بخشي از انتقادات به موضوعات توليدات رسانه اي باز مي گردد.

وي تصريح کرد: متاسفانه صدا و سيما  نقش خود را به درستي ايفا نکرده است و از همين جا خواستار برگزاري جلسات تخصصي با شخص رئيس سازمان صدا و سيما هستم.

رحماني فضلي در ادامه و با اشاره به رشد کُند وقوع طلاق در کشور گفت: لزوما نمي توان قضاوت کرد که اين کند بودن رشد طلاق ناشي از خروجي اين جلسه و کارگروه‌هاي مرتبط است.

رحماني فضلي بيان کرد: اصل اختصاص اعتبارات به دستگاه‌ها بستگي دارد و آنچه سازمان برنامه و بودجه براي دستگاه‌هاي اجرايي در اين زمينه ارائه مي‌کنند کم است. شهرداري تهران براي اختصاص مکان در موضوع مشاوره طلاق اعلام آمادگي کرده است ولي مديريت اطلاع‌رساني در همه ابعاد ضعيف است.

وي افزود: تاب‌آوري اجتماعي از مواردي است که در اين جلسه به آن اشاره شد و بايد مورد توجه قرار گيرد.

تعداد بازديد:194 آخرين تغييرات:97/07/09
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر