شنبه 4 خرداد 1398 - 20 رمضان 1440 - 25 مي 2019
صفحه اصلي/پزشكي


 
 


 


 


 
خروجي RSS

کُند کردن روند پیری با ماده طبیعی «فیستین»

دانشمندان مي‌گويند؛

کُند کردن روند پيري با ماده طبيعي «فيستين»

محققان دريافتند ماده «فيستين»، که به طورطبيعي عامل رنگ دهي در ميوه ها و سبزيجات است، مي تواند روند پيري را کُند نمايد.

به گزارش خبرنگار مهر، داشتن سبک زندگي سالم و رژيم غذايي خوب و ورزش مي تواند در حفظ سلامت قلب و ساير اعضاي بدن، پوست، مو و حتي شادابي مغز موثر باشد.

تحقيق جديد نشان مي دهد ماده طبيعي «فيستين» که به طور طبيعي در ميوه ها و سبزيجات وجود دارد، مي تواند به طول عمر بيشتر افراد کمک کند.

فيستين از اعضاي خانواده فلاوونوئيدهاست، داراي خواص ضدسرطاني بوده و راديکال هاي آزاد را از بين مي برد. همچنين داراي خواص ضدالتهابي و نوروتروفيک است که به رشد بافت عصبي کمک مي کند. به گفته محققان، فيستين موجب کاهش سلول هاي آسيب ديده شده و طول عمر را افزايش داده و سلامت را بهبود مي بخشد.

خيار، توت فرنگي، سيب، خرمالو، انگور و پياز از جمله منابع حاوي اين ترکيب طبيعي هستند.

توت فرنگي داراي بالاترين ميزان فيستين است. توت فرنگي مملو از ترکيباتي است که با فشار اکسايشي و التهاب مقابله کرده و به پيشگيري از بيماري کمک مي کند. فلاوونوئيهاي موسوم به آنتوسيانين ها و آنتي اکسيدان هاي موجود در توت فرنگي به پيشگيري از تشکيل کلسترول بد LDL که مي تواند موجب گرفتگي عروق شود هم کمک مي کند. ويتامين C موجود در توت فرنگي هم به تقويت سيستم ايمني بدن کمک مي کند. فيستين موجود در توت فرنگي با تحريک مسيرهاي سيگنال دهي به تقويت حافظه کمک مي کند. به گفته محققان خوردن ۲ وعده توت فرنگي يا بيشتر در هفته مي تواند روند زوال عقل را در زنان مسن به تاخير اندازد.

به گفته محققان، فيستين موجود در خيار از اختلال پيشرونده در حافظه و يادگيري در موش ها پيشگيري کرد. خيار حاوي گروهي از ليگنان هاست که با کاهش ريسک ابتلا به سرطان مرتبط هستند.

تعداد بازديد:144 آخرين تغييرات:97/07/16
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر