دوشنبه 6 خرداد 1398 - 22 رمضان 1440 - 27 مي 2019
صفحه اصلي/قرآن

نحوه رقابت بین حافظان کل در مسابقات سراسری قرآن

چهل و يکمين دوره مسابقات قرآن کريم؛

نحوه رقابت بين حافظان کل در مسابقات سراسري قرآن

در رقابت بين حافظان کل قرآن کريم در مسابقات سراسري قرآن، متسابقين علاوه بر پاسخگويي به سوالات داوران در سالن مسابقات، در قالب مرحله حفظ استقامتي پاسخگوي داوران در محل اقامت خود نيز هستند.

به گزارش خبرگزاري مهر، مسابقات سراسري قرآن از سه‌شنبه دهم مهرماه در استان مرکزي آغاز شد؛ دو روز پاياني اين مسابقات در بخش برادران، شاهد رقابت در رشته حفظ کل و قرائت تحقيق هستيم.

اما نکته قابل توجه در رقابت رشته حفظ کل اين است که رقابت متسابقين در سالن مسابقات به پايان نمي‌رسد و هر يک از آنها علاوه بر ارائه محفوظات خود بايد مرحله حفظ استقامتي را نيز پشت سر بگذارند.

نحوه رقابت در بخش حفظ کل قرآن کريم به اين صورت است که هرکدام از متسابقين ابتدا به دو سوال دو صفحه‌اي (آيات متشابه) در مدت ۲۰ دقيقه در سالن اصلي مسابقات پاسخ ‌دهند و مرحله حفظ استقامتي آزمون حافظان کل نيز به‌صورت دو سوال سه صفحه‌اي به مدت ۳۵ دقيقه در محل اقامت متسابقين انجام برگزار خواهد شد.

حافظاني که پيش از ظهر امروز (يکشنبه ۱۵ مهر ماه) در سالن اصلي مسابقات پاسخگوي سوالات بودند، بعد از ظهر ديروز در مرحله استقامتي شرکت کردند و حافظاني که ديروز صبح پاسخگوي سوالات داوران در سالن اصلي مسابقات بودند، امروز بعداز ظهر در مرحله حفظ استقامتي حفظ کل قرآن کريم شرکت مي‌کنند.

گفتني است، داوران مرحله حفظ استقامتي امير آقايي، حجت‌الاسلام محمدصادق نصراللهي و مهدي عباسي هستند.

تعداد بازديد:152 آخرين تغييرات:97/07/16
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر