شنبه 10 خرداد 1399 - 7 شوال 1441 - 30 مي 2020
صفحه اصلي/سياسي و اقتصادي


 
 


 


 


 
 
خروجي RSS

احزاب باید برای مدیریت کشور کادرسازی کنند

صوفي در گفتگو با مهر:

احزاب بايد براي مديريت کشور کادرسازي کنند

دبيرکل حزب پيشروي اصلاحات گفت: در نظام‌هاي دموکراتيک، احزاب نقش کادرسازي براي مديريت را به عهده دارند. در کشور ما هم اين نقش بايد ايفا شود.

علي صوفي دبيرکل حزب پيشروي اصلاحات در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به قانون منع به کارگيري بازنشستگان و تاثير آن بر جوانگرايي عرصه مديريت در کشور، اظهار داشت: قانون منع به کارگيري بازنشستگان مي تواند تا حدودي به جوانگرايي مديريت ارشد نظام از جمله در وزارتخانه ها، استانداري ها، سفارتخانه ها و بخش هاي ديگر، کمک کند.

وي افزود: قانون منع به کارگيري، در مجموع مشکلي از مشکلات حاد جوانان که عمده ترين آن بيکاري است را برطرف نخواهد کرد اما فرصتي مي دهد تا جوانان بتوانند در مسئوليت هاي ارشد نظام خود را نشان بدهند.

صوفي با اشاره به طرح «مشاورين جوان» که طي سال هاي اخير در دستگاه هاي مختلف اجرايي شد، گفت: به نظر من، مشاورين، نبايد از ميان جوانان انتخاب شوند؛ مشاورين بايد از ميان بازنشسته ها باشند چون صاحب تجربه اند و نظر مشورتي آن ها مي تواند کارساز باشد.

وي تاکيد کرد: بهتر است از جوانان به جاي سمت مشاوري، در عرصه هاي اجرايي و مديريتي و از بازنشسته ها در عرصه هاي فکري استفاده شود.

وزير تعاون دولت اصلاحات با اشاره به لزوم کادرسازي در احزاب اظهار داشت: در نظام‌هاي دموکراتيک، احزاب نقش کادرسازي براي مديريت را به عهده دارند. در کشور ما هم اين نقش بايد ايفا شود.

صوفي اضافه کرد: جوانان با حضور در احزاب، رشد و پرورش يافته و به تدريج در آن حزب، به سمت هاي بالاتر دست پيدا مي کنند؛ وقتي هم که قرار است حزبي، براي انتخاباتي ليست بدهد، مي تواند از جوانان براي حضور در آن ليست و البته حضور در دستگاه هاي مختلف، بهره مند شود. 

تعداد بازديد:227 آخرين تغييرات:97/07/16
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر