دوشنبه 6 خرداد 1398 - 22 رمضان 1440 - 27 مي 2019
صفحه اصلي/سياسي و اقتصادي


 
 


 


 


 
خروجي RSS

کشور باید با درآمدهای مالیاتی اداره شود

رئيس کل سازمان مالياتي؛

کشور بايد با درآمدهاي مالياتي اداره شود

رئيس کل سازمان امور مالياتي کشور گفت: بر اساس سياست‏هاي اقتصاد مقاومتي ابلاغ شده از سوي مقام معظم رهبري، بايد کشور از محل درآمدهاي مالياتي اداره شود.

به گزارش خبرگزاري مهر به نقل از سازمان مالياتي، سيد کامل تقوي نژاد در مراسم افتتاحيه هفتمين جشنواره فرهنگي ورزشي يادواره شهداي گرانقدر سازمان با تشريح نقش و اهميت سازمان امور مالياتي کشور در تامين درآمدهاي مالياتي مورد نياز کشور گفت: بر اساس سياست‌هاي اقتصاد مقاومتي ابلاغ شده از سوي مقام معظم رهبري، بايد کشور از محل درآمدهاي مالياتي اداره شود.

وي افزود: در حال حاضر که آمريکا و هم پيمانان سست عنصرش با تحريم هاي ظالمانه قصد اعمال فشار بر مردم ايران را دارند، اهميت درآمدهاي مالياتي در تامين هزينه هاي کشور دو چندان شده است.

تقوي نژاد با اشاره به نقش نيروهاي متخصص سازمان در تکميل و راه اندازي طرح جامع مالياتي گفت: بعد از اتمام حضور شرکت هاي خارجي در طرح جامع مالياتي، جوانان و نيروهاي متخصص داخلي طرح نظام جامع مالياتي را تکميل کردند و در پيشبرد آن از هيچ کوششي فروگذار نکردند بطوريکه بنا بر اذعان متخصصان فرانسوي، نتيجه کار نيروهاي سازمان به مراتب از عملکرد شرکت هاي خارجي بهتر و برتر بوده است.  

رئيس کل سازمان امور مالياتي کشور ضمن تشريح اثرات طرح جامع مالياتي بر اقتصاد کشور تصريح کرد: فقط در سال گذشته از محل اطلاعات موجود در سامانه هاي اطلاعاتي طرح جامع مالياتي بيش از ۲۲ هزار ميليارد تومان با شناسايي فراريان مالياتي بر درآمدهاي مالياتي کشور افزوده شده است که همه اين دستاوردها حاصل تلاش همکاران مسئوليت پذير و دلسوزي است که براي آباداني وطن و اعتلاي نظام اسلامي از هيچ ايثاري در اين راه فروگذار نمي کنند.

‌وي کارکنان نظام مالياتي را با دانش‌ترين و مسئوليت‌پذيرين نيروهاي نظام اداري کشور دانست و گفت: نظام مالياتي ايران رشد و بالندگي را که در سال هاي اخير به دست آورده است مرهون تلاش شبانه روزي کارکناني است که در کنار تخصص و دانش خود از روحيه ايثارگري، قهرماني و جوانمردي برخوردارند.

معاون وزير اقتصاد و دارايي، با تجليل از حضور پرشوق و نشاط تيم هاي ورزشي اعزامي از ادارات کل امور مالياتي استان ها در هفتمين جشنواره فرهنگي ورزشي يادواره شهداي گرانقدر سازمان افزود: سازمان امور مالياتي کشور به عنوان سازماني خدمتگزار در عرصه هاي اقتصادي، در ساير عرصه ها نيز داراي موفقيت هاي بي شماري بوده است که امروز بخشي از توانمندي و قابليت هايش در اين جشنواره به نمايش گذاشت.

تعداد بازديد:121 آخرين تغييرات:97/07/16
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر