شنبه 4 خرداد 1398 - 20 رمضان 1440 - 25 مي 2019
صفحه اصلي/خانواده

چالش های حوزه خانواده جهانی است/باید ورود درست به موضوع داشت

معاون مشارکتهاي اجتماعي سازمان امور اجتماعي:

چالش هاي حوزه خانواده جهاني است/بايد ورود درست به موضوع داشت

معاون مشارکتهاي اجتماعي سازمان امور اجتماعي گفت: براي برون رفت از چالش هاي حوزه خانواده، بايد ورود درست و منطقي به موضوع داشت.

کمال اکبري معاون مشارکتهاي اجتماعي سازمان امور اجتماعي در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: قطعا خانواده مهمترين نهاد اجتماعي است که به دليل تحولات جهاني در همه دنيا بويژه ايران دچار چالش هايي شده که اين موضوع هم طبيعي است اما بايد با هشياري نسبت به اين چالش ها ورود کرده واکنش نشان دهيم.

وي افزود: بويژه در دنياي امروز با شرايط خاصي که همه ما از آن باخبر هستيم، قطعا خانواده از آسيب و خطرات متعدد مصون نيست. به عقيده من مهمترين راهکار براي برون رفت از اين آسيب ها و حتي پيشگيري، بهره گرفتن از ظرفيت هاي نخبگان، دانشگاهيان و گروه هاي مردم نهاد است.

اکبري ادامه داد: اين مهم بايد در قالب توانمندسازي زوجين، ارائه مشورت و راهکارهاي مناسب و برنامه ريزي براي برون رفت از مهمترين آسيب ها صورت گيرد و به دليل وسعت کار، قطعا نهادهاي دولتي نمي توانند نقش آفريني لازم داشته باشند و اين نهادهاي دولتي هستند که بايد به ميدان بيايند.

معاون مشارکتهاي اجتماعي سازمان امور اجتماعي با اشاره به اولين کنگره ملي خانواده و گردهمايي فعالان اين حوزه که در ۲۵ و ۲۶ مهرماه ۱۳۹۷ در تهران برگزار مي شود، اضافه کرد: وظيفه ما اين است که بسترسازي مناسبي براي ورود گروه هاي مردم نهاد و نخبگان انجام دهيم تا آن ها با ورود به حوزه خانواده با توجه به شناختي که از چالش ها و آسيب ها دارند، به بهترين شکل به اصلاح امور بپردازند.

وي اضافه کرد: در اين ميان فضاي مجازي هم بسيار حائز اهميت است؛ اينکه افرادي در عين داشتن تخصصي با دلسوزي وارد فضاهاي اجتماعي شوند و به آموزش منطقي، علمي و درست بپردازند قطعا کار درست و ارزشمندي است. بخصوص از طرف سازمانهاي مردم نهاد  که در فضاي حقيقي نيز فعاليت مي کنند.

تعداد بازديد:188 آخرين تغييرات:97/07/16
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر