دوشنبه 6 خرداد 1398 - 22 رمضان 1440 - 27 مي 2019
صفحه اصلي/اجتماعي(جوانان، خانواده، بانوان و...)

رونمایی از دو کتاب در مراسم روز تهران

رونمايي از دو کتاب در مراسم روز تهران

در مراسمي که به مناسبت روز تهران برگزار شد، دو کتاب در حوزه دارالخلافه رونمايي شدند.

به گزارش خبرنگار مهر، مراسم تجليل از نويسندگان و پژوهشگران طهران شناسي و رونمايي از دو اثر در موضوع طهران قديم با حضور محسن هاشمي رئيس شوراي اسلامي شهر تهران، حق شناس رئيس کميسيون فرهنگي شوراي شهر، احمد مسجد جامعي و حجت نظري از اعضاي شوراي شهر تهران، بزرگ نيا رييس ميراث فرهنگي و گردشگري استان تهران، علي محمد سعادتي شهردار منطقه ۱۲، آباديان شهردار منطقه ۱۱ و جمعي از فرهيختگان و انديشمندان در محل کافه کتاب دارالخلافه برگزار شد.

در ابتداي اين مراسم، احمد مسجدجامعي درباره شکل گيري تهران و موضوعات آن به ايراد سخن پرداخت و سپس حق شناس ضمن اينکه تهران را مديون تهران شناساني نظير استاد انوار و استاد تکميل همايون دانست نسبت به تلاشهاي هنري داريوش اسدزاده در هفتاد سال تقدير و تشکر کرد.

وي همچنين از  بهزاد يعقوبي براي راه اندازي فضا ي تاسيس شده در عمارت مهين الملک و گردهم آوردن فرهنگيان و دوستداران تهران تشکر کرده و از انتشار گنجنامه هاي دارالخلافه که به زيبايي تمام به امامزاده ها و واقفان و مساجد طهران قديم پرداخته نيز تقدير کرد.

همچنين در اين مراسم که بمناسب روز "طهران" برگزار شد، از کتاب خاطرات طهران اثر بازيگر و نويسنده توانا استاد داريوش اسد زاده و همچنين گنجنامه هاي دارالخلافه اثر بهزاد يعقوبي رونمايي شد.

تعداد بازديد:135 آخرين تغييرات:97/07/16
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر