دوشنبه 6 خرداد 1398 - 22 رمضان 1440 - 27 مي 2019
صفحه اصلي/اجتماعي(جوانان، خانواده، بانوان و...)

هزینه ویزای برخی کشورها به ریال پرداخت می شود

مهر خبر داد:

هزينه ويزاي برخي کشورها به ريال پرداخت مي شود

سفارت کشورهايي از جمله مکزيک، ژاپن، کويت، تونس و سوئيس براي صدور رواديد توريستي، هزينه ريالي از ايراني ها دريافت مي کنند.

به گزارش خبرنگار مهر، معمولا بيشتر سفارتخانه ها براي اينکه ويزا به ايراني ها بدهند مبلغي حدود ۶۰ يورو از مسافر مي گيرند اين مبلغ گاهي با هزينه خدمات اضافي شرکت هايي که وظيفه تحويل مدارک مسافر را براي سفارتخانه به عهده گرفته اند به ۸۵ يورو نيز مي رسد. گاهي نيز اين ويزا کمتر مي شود.

با اين وجود در شرايط اين روزهاي نوسانات نرخ ارزي برخي از کشورها از گذشته تا کنون هزينه ويزاي خود را از ايراني ها به ريال گرفته و مي گيرند. در فهرست کشورهايي که هزينه ويزاي آنها به ريال پرداخت مي شود و در اختيار وزارت خارجه نيز هست، نام چندين کشور آورده شده که از اين تعداد برخي از کشورها مانند عمان و قطر پس از آنکه ويزاي خود را براي ايراني ها فرودگاهي صادر مي کنند بنابراين نامشان از اين فهرست حذف شده است.

براي سفر به کشور عمان مي بايست در فرودگاه مسقط ۱۶ دلار هزينه ويزا پرداخت کرد. چيزي در حدود ۶ ريال عماني که اين روزها هر ريال عماني تقريبا ۳۳ هزار تومان نرخ دارد. در فرودگاه قطر نيز پس از آنکه اعلام کرد براي ايراني ها ويزاي فرودگاهي صادر مي کند؛ مي بايست ۲۰۰ ريال قطري پرداخت کرد.

براي هر دوي اين کشورها مي توان از سايت هاي ايراني براي گرفتن ويزا اقدام و هزينه آن را به ريال پرداخت کرد اما اين هزينه بسيار گران تر تمام مي شود به عنوان مثال سايت هاي خدمات ويزا براي سفارت عمان هزينه اي حدود ۴۶۹ هزار تومان براي صدور ويزا دريافت مي کنند. به همين دليل مسافران ترجيح مي دهند که در فرودگاه اين ويزا را دريافت کنند.

کشور کويت نيز براي ايراني ها ويزاي توريستي به سادگي صادر نمي کند بلکه براي رفتن به اين کشور مي بايست دعوت نامه معتبر از يک ميزبان در کويت به سفارت خانه ارائه کرد تا در آن صورت پس از بررسي مدارک با دريافت يک ميليون و ۲۰۰ هزار تومان به مسافر ايراني ويزا بدهد.

ژاپني ها هم در صورتي که مدارک درخواست ويزا را تاييد کردند از ايراني ها ۸۸ هزار تومان هزينه بابت ويزاي توريستي مي گيرند. براي رفتن به کشور تونس هم بايد يک ميليون و ۲۶۰ هزار تومان به سفارت هزينه درخواست ويزا داد.

سوئيسي ها نيز خدمات مربوط به ويزا را به شرکت VFS سپرده اند و براي دادن ويزا اين روزها ۶۴۰ هزار تومان به علاوه ۲۶.۵ يورو براي خدمات ويزا از مسافر ايراني هزينه مي گيرند. سفارت سوئيس تا قبل از نوسانات ارزي براي صدور ويزا هزينه اي حدود ۳۰۰ هزار تومان مي گرفت.

سفارت مکزيک نيز اعلام کرده که نرخ ويزاي توريستي اين کشور براي ايراني ها ۳۶ دلار است اما ايراني ها مي توانند معادل ريالي آن را بپردازند.

تعداد بازديد:137 آخرين تغييرات:97/07/17
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر