شنبه 4 خرداد 1398 - 20 رمضان 1440 - 25 مي 2019
صفحه اصلي/پزشكي

۵۸ قلم داروی دانش بنیان تا ۲ سال آینده وارد بازار می شود

وزير بهداشت خبر داد:

۵۸ قلم داروي دانش بنيان تا ۲ سال آينده وارد بازار مي شود

وزير بهداشت گفت: تحقيقات در مورد داروها با همکاري معاونت علمي در حال انجام است و حدود ۵۸ قلم دارو تا ۲ سال آينده وارد بازار مي شود.

به گزارش خبرنگار مهر، دکتر سيد حسن هاشمي در حاشيه نشست تبادل تفاهم نامه همکاري توسعه اي کسب و کارهاي سلامت ديجيتال در کشور از محل معاونت علمي و فناوري رياست جمهوري در جمع خبرنگاران گفت: تا جايي که من اطلاع دارم هر روز پروژه هاي شرکت هاي دانش بنيان در حوزه داروهاي خاص در سازمان غذا و دارو با همکاري معاونت علمي در حال پيشرفت است و مشکلي از اين نظر ندارد.

وي افزود: در اين زمينه موفقيت هاي خوبي را داشته ايم و بالغ بر حدود۵۸ قلم دارو در قالب شرکت هاي دانش بنيان ظرف دو سال آينده وارد بازار مي شود.

هاشمي در خصوص ارتباط مراکز درماني با مرکز تبادل ملي اطلاعات در راستاي دولت الکترونيک تصريح کرد: هدف از تفاهم نامه با معاونت علمي در حوزه سلامت ديجيتال و دسترسي راحت تر و هزينه کمتر است اما زيرساخت هاي فناوري و ارتباط آن با دولت الکترونيک با اين حوزه متفاوت است. ما در زمينه سلامت ديجيتال مي خواهيم دسترسي بهتر و راحت تر و هزينه کمتر را فراهم کنيم مانند کسب و کارهايي که جوانان امروز انجام مي دهند.

وزير بهداشت اظهار داشت: در حال حاضر مهمترين نکته موانع قانوني است که برخي از اين قوانين در حوزه سلامت مهم هستند اما در آن زمان که اين قوانين تهيه شده اند اين فناوري ها وجود نداشته و بايد اصلاح شوند.

وي افزود: الگوهاي بسيار زيادي براي توسعه کسب و کارهاي ديجيتال وجود دارد و قرار نيست همه آنها را خودمان از ابتدا فراهم کنيم بلکه مي توانيم با کپي برداري و بومي سازي، مسيرهاي راحت تر را ايجاد کنيم.

تعداد بازديد:138 آخرين تغييرات:97/07/18
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر