دوشنبه 6 خرداد 1398 - 22 رمضان 1440 - 27 مي 2019
صفحه اصلي/قرآن

رقابت بانوان در مسابقات سراسری قرآن‌ آغاز شد

رقابت بانوان در مسابقات سراسري قرآن‌ آغاز شد

رقابت بانوان قرآني در مرحله سراسري مسابقات قرآن اراک از صبح امروز ۱۷ مهر آغاز شد.

به گزارش خبرنگارمهر، شامگاه ديروز ۱۶ مهر ماه در برترين هاي بخش رادران چهل و يکمين دوره مسابقات سراسري قرآن کريم شناخته و با حضور مسولان تجليل شدند.

از امروز ۱۸ مهرماه افتتاحيه رقابت بانوان قرآني در مرحله سراسري مسابقات قرآن اراک آغاز شد.

۱۸ نفر در رشته‌هاي معارف تفسير، معارف حفظ حديث و معارف حفظ موضوعي هستند که سه‌شنبه ۱۷ و چهارشنبه ۱۸ مهر باهم رقابت مي کنند که  از نفرات برتر آنان چهارشنبه تجليل خواهد شد.

در رشته هاي  رشته‌هاي دعاخواني و هم‌سرايي و هم‌خواني هستند که شرکت‌کنندگان اين رشته‌ها نيز دوشنبه و سه‌شنبه در سالن شماره دو مجتمع کوه‌نور باهم به رقابت مي‌پردازند.

رشته‌هاي حفظ ۲۰ جز، ترتيل، ۱۰ جزء، حفظ کل و قرائت تحقيق چهارشنبه، ۱۸ مهر پذيرش مي‌شوند و از ۱۹ مهر تا ۲۲ مهرماه با هم رقابت مي‌کنند. آيين اختتاميه اين دوره از مسابقات سراسري بانوان نيز ۲۳ مهر برگزار مي‌شود.

گفتني اين دوره از مسابقات بانوان را بيش از ۲۵ داور رصد کرده و خيريه عچرش و اعظم الوندي به عنوان سرپرست هيات داوران در رشته هاي حفظ ۱۰،۲۰جز و کل قرآن ، ترتيل،قرائت،همخواني و همسرايي و دعا خواني نظارت خواهند کرد.

نحوه امتياز دهي و کسب نمره در مرحله کشوري چهل و يکمين دوره مسابقات سراسري قرآن نيز در رشته تحقيق با اجراي تلاوت ۱۵ سطريخواهد بود که ۱۰ درصدنمره مرحله مقدماتي،۲۰ درصد نمره مرحله نيمه نهايي و ۷۰درصد نمره نهايي خواهد بود.

همچنين در رشته ترتيل که با اجراي تلاوت ۲۰ سطري همراه خواهد بود ۳۰درصد نمره مرحله مقدماتي و ۷۰ درصد نمره نهايي نقش خواهد داشت.

در رشته حفظ کل بانوان در چهل و يکمين دوره مسابقات سراسري قرآن آيات مشابه و با ۲سوال دو صفحه اي و حفظ استقامتي با ۳ سوال سه صفحه اي که تنها صحت حفظ آن بررسي ميشود محتوا و ميزان اين بخش را مشخص ميکند که ۳۰ درصد حسن تلاوت و ۷۰ درصد صحت حفظ در نهايي و نيمه نهايي محاسبه خواهد شد.

در رشته هاي همخواني و همسرايي و دعا خواني هر کدام از متسابقات با اجراي شش الي هفت دقيقه اي به رقابت خواهند پرداخت.

گفتني است مرحله کشوري چهل و يکمين دوره مسابقات سراسري قرآن کريم در بخش بانوان از امروز آغاز شده و تا ۲۳ مهر مماه در مجتمع کوه نور اراک ادامه خواهد داشت.

تعداد بازديد:143 آخرين تغييرات:97/07/18
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر