شنبه 4 خرداد 1398 - 20 رمضان 1440 - 25 مي 2019
صفحه اصلي/دين و انديشه

تعمیق آموزه‌های دینی اساس برنامه‌ سازمان تبلیغات اسلامی در اربعین

معاون سازمان تبليغات اسلامي تاکيد کرد:

تعميق آموزه‌هاي ديني اساس برنامه‌ سازمان تبليغات اسلامي در اربعين

شاهرود - معاون امور مجلس و استان‌هاي سازمان تبليغات اسلامي در تشريح برنامه‌هاي اين نهاد در اربعين، گفت: نشر، ترويج و تعميق آموزه‌هاي ديني اساس برنامه‌هاي سازمان تبليغات است.

حجت‌الاسلام علي دارابي در گفتگو با خبرنگار مهر، ضمن تشريح برنامه سازمان تبليغات اسلامي در ايام اربعين حسيني (ع) و بابيان اينکه اربعين فرهنگي برگرفته از سيره عملي اهل‌بيت عصمت و طهارت(ع) براي اعصار مختلف تاريخ است، تأکيد کرد: اساس پياده‌روي اربعين دلدادگي و تعهد و اخلاص رفتارگرايانه به ساحت آل الله است و لذا تعميق آموزه‌هاي ديني اساس برنامه‌هاي سازمان تبليغات اسلامي در اين ايام محسوب خواهد شد.

وي افزود: سازمان تبليغات اسلامي به‌عنوان بزرگ‌ترين نهاد فرهنگ ديني وظيفه گسترش فرهنگ اسلامي و ترويج آموزه‌هاي اخلاقي و سيره ائمه معصومان(ع) را دارد چراکه نظام اسلامي ما برگرفته از تفکر ولايت پايه‌گذاري و پرچم پرافتخارش به صاحب اصلي آن يعني حضرت بقيه‌الله(عج) تحويل مي‌شود پس بايد برنامه‌هاي فرهنگي اين نهاد با شاخصه‌هاي جامعه مهدوي همخواني داشته باشد.

ضرورت نشر آموزه‌هاي اسلامي

معاون پارلماني سازمان تبليغات اسلامي، گفت: فعاليت‌هاي اين نهاد، به لحاظ فرهنگي، تسهيل گري خدمتگزاري در ساحت فرهنگي و اجتماعي به زائران اربعين و مردم انقلابي، متعهد و ولايتمدار است که ازجمله آن‌ها مي‌توان به خدمتگزاري خالصانه به موکب‌هاي عزاداري و هماهنگي با ستادهاي اجرايي به‌منظور اسکان مردم در مسيرهاي منتهي به مناطق مرزي اشاره کرد.

دارابي اعزام مبلغ ويژه اربعين و برپايي فعاليت‌هاي فرهنگي و آموزشي را در کنار اعزام ائمه جماعات براي برپايي نماز جماعت در موکب‌ها و مسيرهاي پياده‌روي را از ديگر برنامه‌هاي سازمان تبليغات اسلامي در اين ايام معنوي دانست و بيان داشت: تهيه و توزيع اقلام فرهنگي و تبليغي با مشارکت جبهه مردمي انقلاب اسلامي، برپايي مراسم سخنراني، وعظ و خطابه در اهميت و جايگاه ممتاز کنگره عظيم اربعين و فلسفه پياده‌روي از ديگر برنامه‌هاي سازمان تبليغات اسلامي است.

وي افزود: در ايام اربعين، سازمان تبليغات اسلامي مي‌کوشد با تشريح فرازهاي دعاي اربعين، خدمتگزاري به مسافران و خدمات تبليغي و فرهنگي در مسيرهاي پياده‌روي، تعامل و همراهي مؤثر با اعضاي ستادهاي برگزاري مراسم اربعين، توجه جدي به تعميق و نشر آموزه‌هاي الهي از طريق برگزاري مراسم مذهبي در مواکب، مساجد، حسينه‌ها، تکايا و هيئات و بسياري از فعاليت‌هاي اجتماعي در راستاي کمک به نشر آموزه‌هاي ديني و پاسخ به شبهات مستحدثه و تبيين و جايگاه فرهنگ انسان‌ساز واقعه حماسي عاشورا را نيز در دستور کار داشته باشد.

اربعين نماد عزت امت اسلام

معاون امور مجلس و استان‌هاي سازمان تبليغات اسلامي، ضمن بيان اينکه عشق و ارادت مردم ايران اسلامي در قالب پياده‌روي و خدمت خالصانه به ساحت اباعبدالله الحسين(ع) در مواکب، نشان‌دهنده تعهد عملي و معرفت به ائمه اطهار(ع) است، تأکيد داشت: سازمان تبليغات اسلامي مي‌کشد تا با همگرايي و تعامل مؤثر نسبت به نهادينه‌سازي و گسترش فرهنگ عاشورايي اقدام کند.

دارابي بابيان اينکه سازمان تبليغات اسلامي نسبت به برگزاري دوره‌هاي آموزشي مرتبط با فلسفه عاشورا، سيره عاشورايي، سبک زندگي عاشورايي در طول سال مبادرت مي‌ورزد، بيان کرد: اين دوره‌ها با موضوع قيام حضرت اباعبدالله(ع) براي تشکل‌هاي ديني و هيئات مذهبي طراحي و انجام مي‌شود.

وي افزود: اربعين، نماد عزت امت اسلامي است و تمامي مرزهاي جغرافيايي را درمي‌نوردد تا همه آزادگان جهان با عشق و ايمان به اين کنگره عظيم گام بگذارند پس بايد گفت فرهنگ حسيني(ع) روزبه‌روز در حال گسترش بوده و سازمان تبليغات اسلامي نيز بر پويايي برنامه‌هاي خود در حوزه سيره شناسي ائمه اطهار(ع) مي‌افزايد.

تعداد بازديد:201 آخرين تغييرات:97/07/18
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر