چهارشنبه 2 آبان 1397 - 14 صفر 1440 - 24 اكتبر 2018
صفحه اصلي/ورزشي


 
 


 










 


 












خروجي RSS

شطرنج‌بازان نابینای ایران مدال‌ها را درو کردند/کسب۳ طلا و ۳ نقره

گزارش خبرنگار مهر از اندونزي؛

شطرنج‌بازان نابيناي ايران مدال‌ها را درو کردند/کسب۳ طلا و ۳ نقره

مسابقات استاندارد شطرنج نابينايان در دو بخش آقايان و بانوان و در کلاس هاي مختلف به پايان رسيد و تيم ايران موفق به کسب هشت مدال رنگارنگ شد.

به گزارش خبرنگار اعزامي مهر از اندونزي، در پايان دور هفتم مسابقات شطرنج نابينايان وکم بينايان شطرنجبازان کشورمان موفق شدند دو مدال طلاي تيمي، يک طلاي انفرادي، سه نقره تيمي و دو برنز انفرادي به دست آورند. 

در رقابت هاي گروه b۲ و b۳ بانوان، تمامي مدال هاي ممکن تيمي و انفرادي از آن ايران شد. عاطفه نقوي با ۵.۵ امتياز عنوان قهرماني و مدال طلا را به دست آورد. فريبا زنده بودي با ۵ امتياز به مدال نقره رسيد و فاطمه برقول نشان برنز را از آن خود کرد.

درخشش خيره کننده شطرنجبازان بانوي کشورمان سبب شد تا مدال طلاي تيمي رقابت هاي شطرنج استاندارد نيز براي ايران به ارمغان آيد. 

در مسابقات گروه b۲ و b۳ آقايان نيز مدال طلاي انفرادي و نقره تيمي نصيب ايران شد. اميد کريمي شطرنجباز ۱۷ ساله اصفهاني توانست با چهار برد و سه تساوي و ۵.۵ امتياز از مجموع هفت دور، نشان ارزشمند طلا را به دست آورد. همچنين تيم شطرنج b۲ و b۳ آقايان شامل: اميد کريمي، مجيد باقري و عليرضا قورچي بيگي، توانستند صاحب گردن آويز نقره شوند. 

در مسابقات b۱ بانوان، ليلا زارع زاده به مدال برنز رسيد و در بخش تيمي شطرنجبازان بانوي نابيناي ايران خانم ها مليحه صفايي، ليلا زارعزاده و زهرا محمدي راد، به مدال نقره تيمي دست يافتند. 

رقابت هاي استاندارد شطرنج در حالي امروز ظهر به پايان رسيد که از عصر همين روز، مسابقات بخش سريع آغاز مي شود. بازي هاي سريع نيز در هفت دور برگزار شده و مانند رقابت هاي استاندارد، مدال هاي تيمي و انفرادي در آن توزيع مي شود.

طلا:
۱-  شاهين ايزديار - شنا
۲- ساره جوانمردي - تپانچه ۵۰ متر P۴
۳ - رقيه شجاعي - تفنگ بادي ايستاده ۱۰ متر
۴- عليرضا قلعه ناصري - پرتاب ديسک
۵ - يونس سيفي پور - پرتاب وزنه کلاس F۳۲
۶- شاهين ايزديار - شنا ۱۰۰ متر آزاد
۷ - امير جعفري - وزنه بردارري ۵۹ کيلوگرم
۸ - عذرا مهدوي کيا - دووميداني ۱۵۰۰ متر
۹ - وحيد علي نجيمي- دووميداني ۲۰۰ متر
۱۰ - مهدي اولاد - ماده پرتاب وزنه کلاس F۱۱
۱۱ - محمدرضا احمدي - پرتاب وزنه 
۱۲ - ساره جوانمردي - تپانچه ۱۰ متر بادي کلاس Sh۱
۱۳ - شاهين ايزديار - شنا ماده ۲۰۰ متر مختلط کلاس SM۱۰
​۱۴ - فرزاد سپهوند - دووميداني - پرتاب ديسک
۱۵ - روح الله رستمي - وزنه برداري دسته ۷۲ کيلوگرم
۱۶ - بتول جهانگيري - پرتاب وزنه کلاس F۳۳
۱۷- اسدالله عظيمي - پرتاب ديسک کلاس ادغامي F۵۱/۵۲/۵۳
18- مهدي اولاد در  پرتاب ديسک کلاس F۱۱

نقره:
۱ - بهزاد عزيزي - پرتاب نيزه
۲ - جليل باقري - پرتاب ديسک
۳ - يوسف يوسفي - وزنه برداري ۵۹ کيلوگرم
۴ - علي اصغر جوانمردي - پرتاب وزنه
۵ - جاويد احساني شکيب - ترتاب ديسک
۶ - علي الفت نيا - دو و ميداني ۲۰۰ متر
۷ - زهرا صالحي - پرتاب نيزه
۸ - هاجر صفرزاده - دوي ۲۰۰ متر کلاس T۲۲
۹ - نورمحمد آرخي - ماده پرتاب وزنه کلاس F۱۱
۱۰ - سامان پاکباز - کلاس F۱۲ پرتاب وزنه
​۱۱ - سميرا ارم - تپانچه ۱۰ متر بادي کلاس Sh۱
۱۲- هاشميه متقيان - پرتاب نيزه کلاس ادغامي F۵۵/۵۶ 
۱۳- مختاري - پرتاب ديسک کلاس ادغامي F۵۱/۵۲/۵۳
​۱۴ - صالح فرج زاده در پرتاب وزنه کلاس F۳۴ 
15- زهرا نعمتي در ريکرو 

برنز:
۱ - سيدعرفان حسيني - پرتاب نيزه
۲ - زهرا برناکي - پرش طول
۳ - حسن جانفشان - تنيس روي ميز
۴ - حامد اميري- پرتاب ديسک
۵ - ميثم بني طبا - جودو ۶۰ کيلوگرم
۶ - رضا غلامي- جودو ۶۶ کيلوگرم
۷ - علي اميدي – دو و ميداني
۸ - اميد ظريف صنايع T۱۳- دووميداني ۲۰۰ متر
۹ - داودعلي قاسمي T۳– دو و ميداني ۲۰۰ متر
​۱۰ - احمد اجاقلو - دووميداني - ۲۰۰ متر
۱۱ - عذرا مهدوي کيا - پرتاب نيزه کلاس F۱۲/۱۳
۱۲ - سولماز بازرگان - پرتاب ديسک
​۱۳ - مسعود حيدري - کلاس F۱۲ پرتاب وزنه
​۱۴ - حمزه محمدي - وزنه برداري
​۱۵ - مهدي عليزاده - پرتاب وزنه 
​۱۶ - اميد ظريف - دووميداني
​۱۷- حسين خرسنداميري - پرتاب ديسک کلاس ادغامي F۵۱/۵۲/۵۳
18- آرين لطفي در پرتاب ديسک کلاس F۱۱

تعداد بازديد:41 آخرين تغييرات:97/07/18
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر