شنبه 4 خرداد 1398 - 20 رمضان 1440 - 25 مي 2019
صفحه اصلي/مقالات

پیاده روی اربعین؛ مایه اقتدار معنوی پیروان اهل بیت در جهان اسلام

رئيس کميته فرهنگي و آموزشي ستاد اربعين عنوان کرد؛

پياده روي اربعين؛ مايه اقتدار معنوي پيروان اهل بيت در جهان اسلام

حجت الاسلام حميد احمدي گفت: راهپيمايي اربعين تبديل به حرکتي بزرگ شده که مايه اقتدار معنوي پيروان اهل بيت در جهان اسلام است.

به گزارش خبرگزاري مهر، برنامه «بدون خط خوردگي» راديو گفت و گو با موضوع راهپيمايي اربعين و با حضور حجت الاسلام حميد احمدي رئيس کميته فرهنگي و آموزشي ستاد اربعين روانه آنتن شد.

حجت الاسلام حميد احمدي در آغاز با بيان اينکه راهپيمايي اربعين تبديل به حرکتي بزرگ شد که مايه اقتدار معنوي پيروان اهل بيت در جهان اسلام شده است، گفت: چندين ميليون نفر از ۵۱ کشور در سال گذشته در اين راهپيمايي باشکوه حضور داشتند و اين اقتداري براي پيروان مکتب اهل بيت (ع) است.

وي تصريح کرد: راهپيمايي اربعين يک حرکت صلح آميز در مقابل همه اقدامات خشن و جنگ طلبانه دشمن است. از همان روزهاي نخست که اربعين مورد توجه قرار گرفت، همه مي دانستند دشمنان اسلام تحمل نخواهند کرد. از سال هاي قبل فعاليت ها و اقداماتي براي شناخت اين پديده از سوي مراکز علمي و امنيتي از سوي کشورهاي عربي صورت گرفته است. اطلاع داريم انديشکده هايي در رژيم صهيونيستي و کشورهاي غربي براي شناخت اين پديده ايجاد شده است.

رئيس کميته فرهنگي و آموزشي ستاد اربعين ادامه داد: دشمنان با شناخت از پديده اربعين مي خواهند اقداماتي انجام دهند و ظرفيتي عليه مسلمانان و شيعيان به صورت خاص استفاده کنند. پيش بيني مي کنيم امسال براي درگيري بين شيعه و سني و عرب و عجم ايجاد خواهند کرد و بخواهند اين جلوه اقتدار و امنيت را تبديل به تنش کنند.

وي با اشاره به اينکه در ماه هاي اخير در ايران و عراق فتنه انگيزي هايي را انجام دادند و به اسم ايراني ها اين کار را کرده اند، اظهار داشت: با وجود اين فتنه انگيزي ها، ديدند ملت ايران خيلي هوشمندانه به راحتي از کنار اين مسئله گذشت و عقلانيت و هوشمندي مردم ايران و عراق اين توطئه را خنثي کرد.

حجت الاسلام حميد احمدي با بيان اينکه ايرانياني که در راهپيمايي اربعين حضور دارند، بايد هوشمندانه برخورد کنند، اظهار داشت: از برخي از مسائلي که در اين مسير ممکن است اتفاق بيافتد، چشم پوشي بايد کرد زيرا اين مسائل ممکن است به دليل غفلت يا نيرنگ دشمنان اتفاق بيافتد و به همين دليل وارد جنجال ها و درگيري هاي احتمالي نشوند.

تعداد بازديد:161 آخرين تغييرات:97/07/18
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر