شنبه 4 خرداد 1398 - 20 رمضان 1440 - 25 مي 2019
صفحه اصلي/اجتماعي(جوانان، خانواده، بانوان و...)

نقش نوسانات ارزی در بروز اختلالات اضطرابی جامعه

رئيس انجمن علمي روان پزشکان ايران عنوان کرد:

نقش نوسانات ارزي در بروز اختلالات اضطرابي جامعه

رئيس انجمن علمي روان پزشکان ايران نقش نوسانات ارزي را در بروز اختلالات اضطرابي جامعه موثر دانست.

به گزارش خبرنگار مهر، مريم رسوليان صبح چهارشنبه در نشست خبري سي و پنجمين همايش انجمن علمي روان پزشکان ايران گفت: نوسانات ارزي يکي از عوامل اجتماعي ناشي از بحران هاي اقتصادي است و قطعاً در بروز استرس تأثير دارد.

وي افزود: افراد بر مبناي شخصيت و ويژگي هاي فردي نسبت به اين قبيل بحران ها واکنش نشان مي دهند ولي مي توان عنوان داشت که اين قبيل بحران ها، فضاي عمومي جامعه را ناامن مي سازد.

رسوليان خاطرنشان کرد: وقتي مشکلات از حدي مي گذرد قطعاً عملکرد فرد را کاهش مي دهد و وقايعي از اين دست روي عملکرد جامعه اثرگذار است.

رئيس انجمن علمي روان پزشکان ايران در ارتباط با نوسانات ارزي و افزايش سکته هاي قلبي در هفته هاي اخير تصريح کرد: افزايش اضطراب براي کسي که زمينه بيماري قلبي دارد مي تواند منجر به سکته شود.

وي با عنوان اين مطلب که عوامل اجتماعي بسيار پيچيده است، اظهار داشت: اضطراب هاي از نوع بحران هاي اقتصادي مي تواند براساس ويژگي هاي فردي بر عملکرد افراد اثرگذار باشد.

رئيس سي و پنجمين همايش انجمن علمي روان پزشکان ايران در ادامه به موضوعات مورد بحث در همايش امسال اشاره کرد و گفت: در همايش امسال موضوعات مختلفي از جمله مسائل صنفي و اجتماعي در حوزه روان پزشکي و همچنين درمان و اختلالات روان پزشکي، آموزش روان پزشکي و عوامل اجتماعي موثر بر سلامت بحث و گفتگو مي شود.

به گفته وي، اکثر پژوهش ها نشان داده حداکثر ۲۵ تا ۳۰ درصد سلامت افراد ناشي از رفتارهاي فردي است و عوامل اجتماعي مانند فقر و نابرابري سهم ۷۰ درصدي در سلامت جامعه دارد.

تعداد بازديد:145 آخرين تغييرات:97/07/18
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر