شنبه 4 خرداد 1398 - 20 رمضان 1440 - 25 مي 2019
صفحه اصلي/كودك و نوجوان

آمریکا باید تحریمهای ایران را بر اساس رأی دیوان لاهه متوقف کند

تحليلگر آلماني:

آمريکا بايد تحريمهاي ايران را بر اساس رأي ديوان لاهه متوقف کند

يک تحليلگر آلماني در يادداشتي با اشاره به راي ديوان لاهه درباره ايران نوشت: در چنين شرايطي لازم است که آمريکا تحريم عليه ايران را متوقف کند.

به گزارش خبرگزاري مهر ، «اولي گلر من» تحليلگر آلماني با توجه به نزديک شدن مرحله دوم از سرگيري تحريم هاي آمريکا عليه ايران در پايگاه خبري اسپونتيک نوشت: ديوان دادگستري بين المللي لاهه پس از بررسي دفاعيات نمايندگان ايران و آمريکا درباره شکايت تهران از واشنگتن در خصوص از سرگيري تحريم ها و خروج يکجانبه از توافق هسته اي ضمن اعلام برخورداري صلاحيت لازم براي رسيدگي به اين پرونده خاطر نشان کرد: خروج واشنگتن از توافق هسته اي ايران، لغو مجوز واردات از اين کشور و همچنين مبادلات مالي سبب محدوديت حقوق ايران در پيمان مودت مي شود.

اين تحليلگر در ادامه افزود: خروج يکجانبه آمريکا از توافق هسته اي ايران چندمين خروج اين کشور از معاهدات بين المللي و چند مليتي است که تاکنون نتوانسته دليل محکمه پسندي براي هرکدام از آنها ارائه دهد.

در حالي که آمريکا از متحدان ناتو است، اما اين کشور بخصوص در دولت ترامپ مانند ساير اعضاي ديگر سازمان ناتو بر توافقات بين المللي بدست آمده متعهد نبوده و خواستار اعمال سياست ها و رويکردهاي خاص خود بر معاهدات بين المللي است.

نويسنده با اشاره به نشست ديوان لاهه اظهارات شفاهي آمريکا مبني بر عدم تاثير منفي و غير انساني تحريم ها عليه ايران نوشت: لاهه به صراحت با ناکافي خواندن دلايل طرف آمريکايي خواستار لغو تحريم هاي اين کشور عليه ايران شد. در حالي که الزام آور بودن راي دادگاه لاهه لازم الاجرا بودن آن را تضمين نمي کند نوبت به جامعه بين المللي است تا حتي اگر نمي تواند واشنگتن را راضي به بازگشت به اين توافق کند، اما زمينه را براي لغو تحريم هاي اعمال شده فراهم آورد.

تعداد بازديد:179 آخرين تغييرات:97/07/18
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر