شنبه 4 خرداد 1398 - 20 رمضان 1440 - 25 مي 2019
صفحه اصلي/كودك و نوجوان

مراسم روز کودک و محیط زیست در سیستان و بلوچستان برگزار شد

مديرکل محيط زيست سيستان و بلوچستان:

مراسم روز کودک و محيط زيست در سيستان و بلوچستان برگزار شد

زاهدان - مديرکل حفاظت محيط زيست سيستان و بلوچستان از اجراي برنامه هاي متنوع زيست محيطي در راستاي فرهنگ سازي در روز کودک و محيط زيست براي کودکان اين استان خبر داد.

وحيد پورمردان در گفت و گو با خبرنگار مهر، اظهار داشت: امسال هفته ملي کودک با شعار «آينده را بايد ساخت» از تاريخ ۱۴ تا ۲۰ مهرماه در کشور برگزار مي‌شود که يک روز آن تحت عنوان روز «کودک و محيط زيست» نامگذاري شده است که مجموعه محيط زيست سيستان و بلوچستان به مناسبت اين روز در سراسر استان برنامه هاي متنوع زيست محيطي براي کودکان برگزار کرد.

وي افزود: در زاهدان نيز روز گذشته برنامه مشترکي با مشارکت حفاظت محيط زيست، کانون پرورش فکري کودکان، پليس راهور و ... در محل سالن نمايش کانون پرورش فکري کودکان برگزار شد.

مديرکل حفاظت محيط زيست سيستان و بلوچستان ادامه داد: اين برنامه شامل هم خواني، سرود، دکلمه و نمايش با موضوعات زيست محيطي بود. همچنين نمايشگاهي به همين منظور در محل کانون برپا شد که مورد بازديد عموم قرار گرفت.

وي گفت: در نمايشگاه مذکور که مزين به حضور محيط بانان با لباس فرم و تجهيزات بود کودکان از طريق نمونه هاي تاکسيدرمي، عکس و فيلم با گونه هاي حيات وحش استان سيستان و بلوچستان و وظايف محيط بانان آشنا شدند.

پورمردان خاطر نشان کرد: در پايان نيز بسته هاي آموزشي زيست محيطي جهت تنوير افکار و تعميم فرهنگ محيط زيست در ميان کودکان توزيع شد.

وي تصريح کرد: بازديد رايگان از موزه تاريخ طبيعي و حيات وحش اداره کل در شهر زاهدان در طول هفته جاري، اجراي تئاتر و موسيقي و برنامه هاي طنز، برگزاري مسابقه نقاشي، شعر و سرود و اهداي جوايز به کودکان از جمله برنامه هاي اين اداره کل به مناسبت هفته کودک و روز کودک و محيط زيست در سراسر استان پهناور سيستان و بلوچستان است.

تعداد بازديد:207 آخرين تغييرات:97/07/18
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر