دوشنبه 6 خرداد 1398 - 22 رمضان 1440 - 27 مي 2019
صفحه اصلي/اخبار استان


 
 


 


 


 
خروجي RSS

اشیای عتیقه با قدمت ۴۰۰ سال در شهرستان هامون کشف شد

فرمانده انتظامي هامون:

اشياي عتيقه با قدمت ۴۰۰ سال در شهرستان هامون کشف شد

زاهدان - فرمانده انتظامي هامون گفت: اشياي عتيقه اي با قدمت ۴۰۰ سال در اين شهرستان کشف و در اين رابطه ۲ نفر دستگير شدند.

به گزارش خبرگزاري مهر به نقل از پايگاه اطلاع رساني پليس، عباس کشته گر در اين باره اظهار داشت: اشياي عتيقه شامل شمشير و غلاف، کوزه سفالي، ۲ عدد دستبند فلزي، ۵ عدد گردن آويز سنگي، سنگ آسياب و هاونگ، ۱۰ حلقه دستبند سکه اي همگي با قدمت ۴۰۰ سال در شهرستان هامون کشف و در اين رابطه ۲ نفر دستگير شدند.

وي با اشاره به جزئيات اين خبر افزود: يک فقره سرقت نافرجام کابل ‌هاي برق در روستاي لوتک به مرکز فوريت هاي پليسي ۱۱۰ گزارش و بلافاصله عوامل انتظامي شهرستان هامون براي بررسي موضوع به محل اعزام شدند.

وي ادامه داد: در بررسي‌هاي ميداني مشخص شد ۲ مرد که در حال بريدن کابل‌ها بر روي ستون برق بودند با مشاهده اهالي محل به وسيله يک دستگاه موتورسيکلت متواري شدند.

فرمانده انتظامي هامون تصريح کرد: ماموران پاسگاه انتظامي «لوتک» با سرنخ هاي به جامانده تحقيقات گسترده اي را آغاز و به ۲ سارق سابقه دار مظنون شده و با جمع آوري ادله کافي آنها را در عملياتي ضربتي دستگير کردند.

کشتگر اظهار داشت: عوامل انتظامي در بازرسي از مخفيگاه اين سارقان تعدادي لوازم مسروقه منزل شامل سنگ ها و مهره هاي قديمي، کپسول گاز، موتور کولر، قطعات خودرو، ابزار آلات سرقت به همراه تعدادي اشياء عتيقه که قدمت آنها توسط کارشناسان ميراث فرهنگي در دست بررسي است را کشف کردند.

وي خاطر نشان کرد: متهمان ۳۰ و ۴۵ ساله تا کنون به ۲ فقره سرقت منزل و کابل هاي برق اعتراف کردند که با توجه به مستندات کشف شده از مخفيگاه ‌شان با هماهنگي قضائي تحقيقات از آنان براي کشف ديگر جرايم احتمالي ادامه دارد.

تعداد بازديد:157 آخرين تغييرات:97/07/19
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر