یکشنبه 5 خرداد 1398 - 21 رمضان 1440 - 26 مي 2019
صفحه اصلي/اخبار فناوري

حضور شرکتهای دانش بنیان کشاورزی در آفریقا/ صادرات کودهای زیستی

دبير ستاد زيست فناوري خبر داد؛

حضور شرکتهاي دانش بنيان کشاورزي در آفريقا/ صادرات کودهاي زيستي

دبير ستاد توسعه زيست فناوري گفت: طبق توافقاتي که با کشور آفريقا داشتيم بناست که شرکت هاي دانش بنيان فعال در زمينه بيوتکنولوژي و کشاورزي محصولات خود را به اين کشور صادر کنند.

دکتر مصطفي قانعي در گفتگو با خبرنگار مهر با بيان اينکه اشتغال، اقتصاد و توليدات در کشور افريقا برپايه کشاورزي است، اظهار کرد: بر همين اساس به منظور ايجاد بستري مناسب براي فعاليت شرکت‌هاي دانش بنيان حوزه کشاورزي ايران در قاره آفريقا تفاهم نامه اي با  اين کشور منعقد کرديم.

وي با بيان اينکه ستاد توسعه زيست فناوري به عنوان نهاد متولي زيست‌فناوري در ايران از شرکت‌هاي حوزه زيست‌فناوري کشاورزي در قاره افريقا حمايت مي کند، گفت: ستاد در صدد است که بستري براي حضور دائمي شرکت‌هاي دانش بنيان زيست فناوري ايراني در حوزه کشاورزي از طريق ايجاد مزارع نمايشي کشاورزي و فضاهاي متناسب فراهم کند.

وي ادامه داد: همچنين فراهم آوردن بستر شتاب‌دهي صادرات شرکت‌هاي دانش بنيان زيست فناوري کشاورزي ايراني و ترويج زيست‌فناوري کشاورزي در کشور اوگاندا از طريق معرفي روش کشاورزي زيستي از جمله وظايف ستاد توسعه زيست فناوري در اين تفاهم نامه محسوب مي شود.

دبير ستاد توسعه زيست فناوري با تاکيد بر اينکه فراهم آوردن زمينه انتقال دانش فني و قراردادهاي انتقال فناوري بين ايران و اوگاندا در حوزه زيست فناوري کشاورزي را ما بر عهده داريم، گفت: ما در صدد هستيم امکانات گسترش همکاري هاي دو کشور را فراهم اوريم.

وي با تاکيد بر اينکه به عنوان مثال کودهاي زيستي يک محصولي است که در افريقا مي تواند بازار خوبي داشته باشد، گفت: اين محصول با استقبال خوبي روبرو شده و قرار است که صادرات داشته باشيم؛ اين محصول توسط يک شرکت دانش بنيان به توليد رسيده است.

قانعي با بيان اينکه قبل از صادرات، انتقال دانش فني و راه اندازي خط توليد نياز است که آنها محصول را از نزديک ببينند، گفت: بنابراين آفريقا زميني هزار متري را به اين موضوع اختصاص داده که محصولات فناورانه مربوط به کشاورزي در اين مساحت در معرض نمايش قرار بگيرد.

وي با بيان اينکه اين مساحت با عنوان پارک تخصصي فناوري هاي کشاورزي فعاليت خواهد کرد، گفت: اگر شرکت دانش بنياني علاقمند به حضور در اين پارک فناوري تخصصي باشند بعد از بررسي هاي ستاد مي توانند در پارک حضور بيابند و اين زمينه اي براي صادراتشان باشد.

وي با بيان اينکه لزوما نبايد شرکت ها زمينه صادراتي  باشند، بيان داشت: اکنون در حال تعامل با شرکت ها هستيم.

تعداد بازديد:179 آخرين تغييرات:97/07/21
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر