یکشنبه 5 خرداد 1398 - 21 رمضان 1440 - 26 مي 2019
صفحه اصلي/قرآن

اختتامیه گروه آوا و نغمات چهل و یکمین دوره مسابقات قرآن برگزار شد

در بخش خواهران؛

اختتاميه گروه آوا و نغمات چهل و يکمين دوره مسابقات قرآن برگزار شد

چهل و يکمين دوره مسابقات قرآن کريم در گروه معارف رشته حفظ موضوعي و گروه آوا و نغمات رشته همسرايي و دعاخواني در بخش خواهران به پايان رسيد .

به گزارش خبرنگار مهر، چهل و يکمين دوره مسابقات قرآن کريم در گروه معارف رشته حفظ موضوعي و گروه آوا و نغمات رشته همسرايي و دعاخواني در بخش خواهران به  پايان رسيد و اختتاميه آن با اعلام نفرات برتر و تقدير از آنها برگزار شد.

در اين مراسم پس از تلاوت آياتي از کلام‌الله مجيد از خانواده شهداي مدافع حرم تجليل شد و جوايز بخش دعاخواني و همسرايي و همخواني به برترين ها اهدا گرديد.

 پخش کليپ مدافعان حرم و کليپ مهاجران از ديگر برنامه‌هاي مراسم اختتاميه بود.

در ادامه مهدي قره شيخلو رئيس سازمان دارالقرآن الکريم در اين  مراسم  گفت: هم اکنون کشور ايران طلايه دار در حفظ و قرائت قرآن در سرتاسر جهان اسلام است.

وي در زمينه تأثيرگذاري مسابقات، اظهار داشت: هر موضوعي را بخواهيم تبليغ کنيم، يکي از ابزارهاي تبليغات بحث ايجاد بستر و فضا است که مسابقات قرآن در ايجاد فضا و جلب مخاطب مي‌تواند مؤثر باشد.

رئيس سازمان دارالقرآن الکريم تصريح کرد: در سالهاي اخير جذابيت‌هاي خيلي خوبي را در فضاي مسابقات قرآني مشاهده کرديم و شاهد معرفي چهره‌هاي بزرگ قرآني در اين مسابقات بوديم.

قره شيخ لو با اشاره به اينکه بايد متناسب با شرايط روز پيش برويم، گفت: لازم است از تکنولوژي روز براي فضاسازي و توسعه فضاي قرآن استفاده کنيم.

وي ادامه داد: خيلي از مردم ما در سطح کشور شرايط حضور در محل مسابقات را ندارند و اين مسابقات را از طريق رسانه ملي پيگيري مي‌کنند و اين اهميت پوشش رسانه‌اي را بيش از پيش مي‌کند.

رئيس سازمان دارالقرآن الکريم با بيان اينکه ما هنوز از ظرفيت حداکثري رسانه‌ها استفاده نکرده‌ايم، گفت: پوشش برنامه مسابقات نبايد صرفا بسنده به شبکه قرآن و معارف باشد. زماني که يک رويداد بزرگ قرآني به اين شکل در کشور اتفاق مي‌افتد بايد از ظرفيت کامل رسانه و از تمام شبکه‌ها حداکثر استفاده را ببريم.

قره شيخ لو بيان کرد: اميدوارم روز به روز شاهد توسعه فرهنگ قرآن در کشورمان باشيم و تمامي اين جريانات موجب ايجاد فرهنگ و فکر قرآني درکشورمان شود.

وي در خصوص سطح مسابقات، گفت: سطح تلاوت شرکت‌کنندگان نسبت به قبل از انقلاب خيلي بيشتر شده است که در چهل سالگي انقلاب، يکي از دستاوردها همين موضوع است.

بر همين اساس اسامي برگزيدگان به شرح زير مي باشد:

برگزيدگان رشته دعاخواني:

سهام بني‌نعمه از خوزستان اول

منصوره دالوند از اصفهان دوم

صفورا يداللهي از مازندران سوم

مليحه‌السادات طباطبايي از قم چهارم

طاهره ايراني از کرمانشاه پنجم

نتايج رشته هم‌خواني و هم‌سرايي:

گروه صهبا از تهران اول

گروه نسيم رحمت از مازندران دوم

گروه تسنيم از قم سوم

گروه مشکات از فارس چهارم

همچنين طي مراسمي نتايج رشته حفظ موضوعي نيز اعلام شد که به شرح زير است:

راحله گل زاده از آذربايجان شرقي ۱۱۵.۵

وحيده منصور فلاح از از البرز ۱۱۴

سما تقي زاده از گيلان ۱۱۳.۷۴

اکرم حسيني از قم ۱۱۰.۱۶

فاطمه کرمي از استان مرکزي ۱۰۵.۲۵

زينب مهدوي نکو از استان مرکزي ۱۰۲.۵.

چهل و يکمين دوره مسابقات سراسري قرآن کريم در بخش خواهران از روز ۱۷ مهرماه در اراک آغاز شده و تا ۲۳ مهر ادامه دارد.

تعداد بازديد:196 آخرين تغييرات:97/07/21
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر