یکشنبه 3 شهريور 1398 - 23 ذي الحجه 1440 - 25 آگوست 2019
صفحه اصلي/خانواده

نقش مهم بسیج در آشنا کردن جوانان با فرهنگ ایثار و شهادت

رئيس بنياد شهيد و امور ايثارگران:

نقش مهم بسيج در آشنا کردن جوانان با فرهنگ ايثار و شهادت

رئيس بنياد شهيد و امور ايثارگران گفت: بسيج مي‌تواند جوانان و نسل‌هاي جديد را با فرهنگ والاي ايثار و شهادت آشنا کرده و نقش مردان و زنان را در انقلاب و دفاع مقدس براي آنان تبيين کند.

به گزارش خبرگزاري مهر، حجت الاسلام والمسلمين سيد محمدعلي شهيدي در ديدار با فرماندهان پايگاه هاي تابعه و اعضاي شوراي مرکز مقاومت بسيج بنياد شهيد و امور ايثارگران ضمن تبريک ميلاد حضرت محمد (ص)، امام صادق (ع) و روز بسيج گفت: امام خميني (ره) آثار و برکات بسيار زيادي از خود بر جاي گذاشتند که امروز با گذشت ۴۰ سال از انقلاب اسلامي شاهد اثرات بسيار خوب آن‌ها هستيم.


وي افزود: امام خميني (ره) با ديد بسيار عميق خود نهادها و سازمان‌هايي چون کميته امداد، جهاد سازندگي، کميته‌هاي انقلاب اسلامي، سپاه پاسداران، بنياد شهيد و امور ايثارگران و بسيج را راه‌اندازي کردند. ايشان با شکل دادن بسيج تمام نيروهاي انقلاب را در يک جا جمع کردند و آن زمان که جمعيت ايران ۳۶ ميليون نفر بود فرمودند که ما ۳۶ ميليون بسيجي داريم و بر همين اساس بي‌شک امروز کشور ما ۸۰ ميليون بسيجي دارد.


نماينده ولي فقيه در بنياد شهيد و امور ايثارگران با بيان اينکه بسيج در تمام مقاطع انقلاب اسلامي و دوران دفاع مقدس نقش‌آفرين بوده است افزود: عشق به امام (ره)، مقام معظم رهبري و انقلاب در تمام بسيجيان به چشم مي‌خورد و بسيجيان ولايت را با جان و دل پذيرفته‌اند و فرزندان راستين انقلاب، امام (ره) و رهبري هستند. بسيجيان عزيز همواره پشتيبان ولايت فقيه بوده‌اند و فرامين رهبري را با جان و دل اجرا کرده‌اند.


معاون رييس جمهور يکي از مهم‌ترين بخش‌هاي فعاليت بسيج را حوزه فرهنگي دانست و گفت: بسيج همواره جلوي آسيب‌ها و تهديدهاي اين حوزه را گرفته است و فعاليت‌هاي فرهنگي بسيج باعث جذب جوانان به انقلاب اسلامي مي‌شود. بسيج مي‌تواند جوانان و نسل‌هاي جديد را با فرهنگ والاي ايثار و شهادت آشنا کند و نقش مردان و زنان را در انقلاب و دفاع مقدس براي آنان تبيين کند.


رييس بنياد شهيد و امور ايثارگران با اشاره به تأکيدات رهبر معظم انقلاب در زمينه لزوم ديدار و سپاسگزاري از ايثارگران گفت: بر اساس همين تأکيدات طرح سپاس در بنياد ايجاد شده است و از شخص رييس جمهور و تمام مسئولان در قالب اين طرح به ديدار خانواده‌هاي معظم شهدا و ايثارگران مي‌روند. بسيج نيز در اين زمينه فعال است و بايد همچنان حضوري پررنگ در آن داشته باشد.


حجت الاسلام والمسلمين شهيدي افزود: بسيج زماني که جنگ عليه کشورمان جريان داشت در جبهه جنگ فيزيکي حضور بسيار قاطعي داشت و امروز نيز که جنگ اقتصادي عليه کشورمان شکل گرفته است بسيج بار ديگر در صحنه حضور خواهد يافت و با آمريکا مبارزه مي‌کند.


وي تأکيد کرد: بسيج در مورد آسيب‌ها و اتفاقات اجتماعي نيز حضور پررنگي دارد و نمونه آن تلاش‌هاي بسيجيان براي رسيدگي به امور زلزله‌زدگان کرمانشاه بود و با توجه وقوع يک زلزله ديگر در آن منطقه لازم است که بسيجيان بنياد باز هم در اين مسئله فعال باشند و به زلزله‌زدگان به‌خصوص ايثارگران آسيب‌ديده سرکشي و رسيدگي کنند.


نماينده ولي فقيه در بنياد شهيد و امور ايثارگران با تأکيد بر لزوم هماهنگي بسيج با معاونت‌ها و حوزه‌هاي تخصصي بنياد براي انجام کارها گفت: فعاليت‌هاي بسيج بايد مانند هميشه در چهارچوب ضوابط و اساسنامه پيش برود. همچنين نظارت سلسله مراتبي و رصد نيروها بايد همواره به شکلي جدي صورت بگيرد تا جلوي هر نوع آسيب احتمالي گرفته شود.


معاون رييس جمهور ادامه داد: بنياد شهيد و امور ايثارگران استان کرمانشاه نيز در حال پيگيري مشکلات ايثارگران زلزله زده است و در ستاد مرکزي نيز معاونت تعاون و امور اجتماعي مسئوليت پيگيري و حل و فصل مشکلات ايثارگران زلزله زده کرمانشاه را بر عهده دارد.


رييس بنياد شهيد و امور ايثارگران در پايان تاکيد کرد: بسيج همواره در برنامه‌هاي مذهبي و مراسم مرتبط با شهدا حضور خوبي داشته و اين حضور بايد همچنان پررنگ باقي بماند. يکي ديگر از مواردي که امروز جامعه ما به آن نياز جدي دارد، روحيه شادي و نشاط است و معتقديم که بسيج مي‌تواند با برنامه‌هاي متنوع خود اين کار را انجام دهد.


 فريبرز خزايي فرمانده مرکز مقاومت بسيج بنياد شهيد و امور ايثارگران نيز در اين ديدار با بيان اينکه امروز بسيجيان بنياد داراي انسجام و شرايط خوبي هستند افزود: اين انسجام در سايه حمايت‌هاي حجت الاسلام والمسلمين شهيدي و تعامل بسيج با مسئولان و مديران بنياد ايجاد شده است.
خزايي تأکيد کرد: بسيج بنياد همراهي با مأموريت‌هاي سازماني را وظيفه خود مي‌داند و در اين مسير شاهد حضور بسيج در حمايت از برنامه‌هاي دولت هستيم، زيرا موفقيت دولت به معناي موفقيت نظام جمهوري اسلامي است.
وي در ادامه به ارائه گزارشي از فعاليت‌هاي انجام شده توسط مجموعه بسيج بنياد در هفته بسيج و برنامه‌هاي اين مجموعه پرداخت.

 

تعداد بازديد:217 آخرين تغييرات:97/09/06
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر